WTA Lozanna: Mihaela Buzarnescu odpadła po thrillerze. Samantha Stosur w ćwierćfinale

Mihaela Buzarnescu nie wykorzystała prowadzenia 6:1, 5:2 i przegrała z Fioną Ferro w II rundzie turnieju WTA International w Lozannie. Do ćwierćfinału awansowała Samantha Stosur.

Mihaela Buzarnescu Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Mihaela Buzarnescu
Mihaela Buzarnescu (WTA 55) na II rundzie zakończyła udział w turnieju w Lozannie. Rumunka roztrwoniła prowadzenie 6:1, 5:2 i przegrała 6:1, 6:7(2), 5:7 z Fioną Ferro (WTA 98). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Francuzka popełniła dziewięć podwójnych błędów, ale też wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów.

Kolejną rywalką Ferro będzie Samantha Stosur (WTA 134), która pokonała 6:3, 7:5 Allie Kiick (WTA 139). Australijka obroniła piłkę setową w 10. gemie drugiej partii. W ciągu 98 minut mistrzyni US Open 2011 zdobyła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 14 okazji. Tenisistki te zmierzyły się po raz drugi. W ubiegłym sezonie w Cincinnati lepsza była Amerykanka.

Tamara Korpatsch (WTA 142) zwyciężyła 6:3, 3:6, 6:1 Anastazję Potapową (WTA 69). W trwającym godzinę i 57 minut meczu Niemka zgarnęła 28 z 37 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 13 break pointów. 18-letnia Rosjanka za późno zgłosiła się do turnieju i wzięła udział w eliminacjach. Korpatsch odniosła drugie w tym tygodniu zwycięstwo nad tenisistką z Top 100 rankingu. W I rundzie obroniła piłkę meczową i wyeliminowała Eugenie Bouchard, finalistkę Wimbledonu 2014.

W ćwierćfinale Niemka zmierzy się z Jil Teichmann (WTA 90), która pokonała 6:3, 6:3 Simonę Waltert (WTA 562). W ciągu 75 minut wyżej notowana Szwajcarka obroniła pięć z sześciu break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2017 roku w Lenzerheide (ITF) z wygranej cieszyła się Waltert.

Ladies Open Lausanne, Lozanna (Szwajcaria)

Samantha Stosur (Australia) - Allie Kiick (USA, Q) 6:3, 7:5

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Kto awansuje do półfinału turnieju WTA w Lozannie?