WTA Bukareszt: Patricia Maria Tig wygrała siódmy mecz z rzędu. W finale spotka się z Jeleną Rybakiną

Patricia Maria Tig wygrała z Niemką Laurą Siegemund w półfinale turnieju WTA International w Bukareszcie. W finale rywalką Rumunki będzie Kazaszka Jelena Rybakina.

Jelena Rybakina Getty Images / Abbie Parr / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Patricia Maria Tig w siedmiu meczach w Bukareszcie straciła dwa sety i osiągnęła drugi finał w głównym cyklu (Baku 2015). Przeszła trzystopniowe kwalifikacje, w których wystąpiła dzięki dzikiej karcie. W głównej drabince wyeliminowała m.in. ubiegłoroczną mistrzynię Anastasiję Sevastovą (nr 1) i Kristynę Pliskovą (nr 8). W półfinale Rumunka pokonała 6:3, 6:1 rozstawioną z numerem szóstym Laurę Siegemund (WTA 77).

W ciągu 87 minut Tig obroniła osiem break pointów i wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła 28 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu i po raz pierwszy pokonała Siegemund. W 2016 roku w Charlestonie i US Open lepsza była Niemka po trzysetowych bojach.

Tig notuje pierwszy występ w głównym cyklu od blisko dwóch lat (Kanton, wrzesień 2017). Kontuzja pleców zmusiła Rumunkę do zawieszenia kariery. W ubiegłym roku nie wystąpiła w żadnym turnieju, ale urodziła córkę i przygotowywała się do powrotu na korty. Ostatnie miesiące, spędzone w Meksyku, były dla niej bardzo dobre. Zdobyła dwa tytuły ITF i osiągnęła dwa finały.

W najbliższy poniedziałek Tig wróci do rankingu WTA, będzie w Top 250 rankingu. Jeśli wygra turniej w Bukareszcie znajdzie się w okolicach 200. miejsca. Najwyżej była notowana na 83. pozycji (kwiecień 2017).

Jelena Rybakina (WTA 106) wygrała 6:3, 6:2 z Martiną di Giuseppe (WTA 211) w meczu przerywanym przez deszcz. W ciągu 61 minut Kazaszka zaserwowała sześć asów i zdobyła 22 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie cztery z 10 okazji.

Dla Rybakiny będzie to pierwszy finał w głównym cyklu. Z Tig nigdy wcześniej się nie spotkała. W Bukareszcie Kazaszka w czterech meczach nie straciła seta, a wyeliminowała m.in. rozstawioną z numerem drugim Viktorię Kuzmovą. W poniedziałek zadebiutuje w Top 100 rankingu.

BRD Bucharest Open, Bukareszt (Rumunia)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
sobota, 20 lipca

półfinał gry pojedynczej:

Patricia Maria Tig (Rumunia, Q) - Laura Siegemund (Niemcy, 6) 6:3, 6:1
Jelena Rybakina (Kazachstan) - Martina di Giuseppe (Włochy, Q) 6:3, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)