Magdalena Fręch odpadła w I rundzie w Ashland. Była dwie piłki od zwycięstwa

Magdalena Fręch nie wykorzystała serwisu na mecz i przegrała z Katie Swan w I rundzie turnieju ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w amerykańskim Ashland.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Jeszcze rok temu Magdalena Fręch (WTA 236) była notowana w drugiej setce rankingu WTA i zanosiło się, że lada moment zadebiutuje w Top 100. Tymczasem problemy zdrowotne utrudniły Polce realizację celu. Łodzianka doznała w drugiej części sezonu 2018 licznych porażek. Po stracie punktów za Rolanda Garrosa 2018 znalazła się poza drugą setką.

Fręch rozpoczęła w środę tournee po turniejach ITF na amerykańskich kortach twardych. W Ashland trafiła na klasyfikowaną niżej o 20 miejsc Katie Swan. Brytyjka rozpoczęła od dwóch przełamań i szybko wyszła na 4:0. Polka odpowiedziała dopiero w drugim secie, gdy zdobyła kluczowego breaka w dziesiątym gemie.

W trzeciej odsłonie Fręch zmarnowała wielką szansę na zwycięstwo. W dziewiątym gemie była o dwie piłki od wygranej przy własnym serwisie, ale oddała prowadzenie. Po zmianie stron historia powtórzyła się przy podaniu Swan, jednak Brytyjka znów uniknęła porażki. Teraz ruszyła do ataku i zdobyła przełamanie. Trwający dwie godziny i 22 minuty pojedynek zwieńczyła wynikiem 6:2, 4:6, 7:5.

Swan powalczy w czwartek o ćwierćfinał z Amerykanką Gail Brodsky. Fręch natomiast zagra w kolejnych tygodniach w zawodach ITF w Lexington i Landisville.

Braidy Industries Women's Tennis Classic Presented by Bon Secour Our Lady of Bellefonte Hosp, Ashland (USA)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 60 tys. dolarów
środa, 24 lipca

I runda gry pojedynczej:

Katie Swan (Wielka Brytania) - Magdalena Fręch (Polska) 6:2, 4:6, 7:5

W tygodniu po zakończonych w Gliwicach 93. mistrzostwach Polski część Biało-Czerwonych zdecydowała się na występy poza granicami kraju. W portugalskim Porto porażki w I rundzie doznał Piotr Matuszewski. W gruzińskim Telawi bez powodzenia startował Michał Mikuła, a w marokańskiej Casablance Bartosz Wojnar. Cała trójka przeszła przez eliminacje, ale odpadła w pierwszej fazie głównej drabinki.

poniedziałek-niedziela, 22-28 lipca