ATP Atlanta: niewykorzystane szanse w pierwszym secie. Kamil Majchrzak odpadł w I rundzie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
Getty Images / Jason Heidrich/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak na I rundzie zakończył udział w turnieju ATP World Tour 250 na kortach twardych w Atlancie. Polak nie wykorzystał prowadzenia 4:1 oraz dwóch piłek setowych w pierwszym secie i przegrał z Australijczykiem Matthew Ebdenem.

W Atlancie Kamil Majchrzak (ATP 102) przeszedł dwustopniowe kwalifikacje. Bez straty seta pokonał dwóch Amerykanów, Trenta Bryde'a i Tommy'ego Paula. W I rundzie turnieju głównego trafił na Matthew Ebdena (ATP 100). 31-letni Australijczyk może się pochwalić jednym singlowym finałem w głównym cyklu (Newport 2017). Z powodu deszczu spotkanie rozpoczęło się z blisko dwugodzinnym opóźnieniem. W pierwszym secie Polak prowadził 4:1, miał też dwie piłki setowe, ale ostatecznie przegrał 6:7(5), 3:6.

Dobry return wymuszający błąd dał Majchrzakowi przełamanie na 3:1 w I secie. Początek należał do Polaka, który był aktywny, ale w pewnym momencie oddał rywalowi inicjatywę. Bekhend, świetne minięcie i skuteczna akcja przy siatce dały Ebdenowi odrobienie straty przełamania w siódmym gemie. Po obronie dwóch break pointów Australijczyk wyrównał na 4:4, a następnie poszedł za ciosem. Świetny atak zwieńczony wolejem pozwolił mu po raz pierwszy objąć prowadzenie (z 1:4 wyszedł na 5:4).

Majchrzak poderwał się do walki i zagrał agresywniej. Solidnie przeprowadzony atak dał mu wyrównanie na 5:5. W 12. gemie Polak miał dwie piłki setowe, ale Ebden obronił się z pomocą znakomitych serwisów. W tie breaku tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego prowadził 2-0, ale dopadł go chaos. Od stanu 4-3 stracił cztery z pięciu kolejnych punktów. Set dobiegł końca, gdy popełnił podwójny błąd.   ZOBACZ WIDEO Uwaga, duży turniej w Polsce! Przyjadą gwiazdy

W II secie długo obaj tenisiści bez większych problemów utrzymywali podanie. Tak było do ósmego gema, w którym Majchrzak się pogubił. Dodatkowo krótka deszczowa przerwa wybiła go z rytmu. Był niecierpliwy i coraz gorzej radził sobie w wymianach. Podwójny błąd i wyrzucony bekhend kosztowały go stratę serwisu. W dziewiątym gemie Polak obronił pierwszą piłkę meczową świetnym returnem, a przy drugiej wymusił na rywalu błąd agresywnym zagraniem. Trzeciej nie udało mu się zniwelować. Spotkanie zakończył nieudany bekhend Majchrzaka.

W trwającym 93 minuty meczu Majchrzak popełnił sześć podwójnych błędów, a Ebden zaserwował dziewięć asów. Australijczyk zdobył 39 z 54 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronił sześć z ośmiu break pointów, a sam uzyskał trzy przełamania. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistów.   BB&T Atlanta Open, Atlanta (USA) ATP World Tour 250, kort twardy, pula nagród 694,9 tys. dolarów wtorek, 23 lipca