WTA Jurmała: awans Sevastovej, bolesna porażka Ostapenko. Fett kolejną rywalką Kawy

Anastasija Sevastova wyeliminowała Warwarę Flink w I rundzie turnieju WTA International w Jurmale. Jelena Ostapenko urwała trzy gemy Bernardzie Perze. Jana Fett będzie w środę rywalką Katarzyny Kawy.

Anastasija Sevastova Getty Images / Bradley Kanaris / Na zdjęciu: Anastasija Sevastova
We wtorek w I rundzie pierwszej edycji turnieju w Jurmale wystąpiły dwie największe gwiazdy łotewskiego tenisa. Jedna straciła trzy gemy, a druga tyle ich zdobyła. Anastasija Sevastova (WTA 11) w 56 minut rozbiła 6:2, 6:1 Warwarę Flink (WTA 128). Tenisistka z Lipawy zdobyła 28 z 35 punktów przy swoim podaniu i wykorzystała pięć z 11 break pointów. Kolejną jej rywalką będzie Słowenka Dalila Jakupović.

Jelena Ostapenko (WTA 83) przegrała 2:6, 1:6 z Bernardą Perą (WTA 74). W ciągu 66 minut mistrzyni Rolanda Garrosa 2017 nie wykorzystała żadnego z siedmiu break pointów. Przy swoim drugim podaniu zgarnęła tylko osiem z 20 punktów. Pera zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. W II rundzie Amerykanka zmierzy się z Jeleną Rybakiną (WTA 65), która w 49 minut rozbiła 6:1, 6:2 Xinyun Han (WTA 154). Kazaszka zaserwowała sześć asów i wykorzystała wszystkie cztery break pointy. Jest niepokonana od sześciu meczów. W ubiegłym tygodniu zdobyła tytuł w Bukareszcie.

Ostapenko to nie jedyna rozstawiona tenisistka, która we wtorek pożegnała się z turniejem. Katerina Siniakova (WTA 41) przegrała 6:4, 4:6, 1:6 z Anheliną Kalininą (WTA 139). W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Czeszka zaserwowała sześć asów, ale osiem razy oddała podanie. Alaksandra Sasnowicz (WTA 42) uległa 6:4, 3:6, 4:6 Ninie Stojanović (WTA 209). Białorusinka nie wykorzystała prowadzenia 4:1 w trzecim secie.

Tatjana Maria (WTA 71) przegrała 4:6, 6:1, 4:6 z Janą Fett (WTA 316). W trwającym dwie godziny i 24 minuty meczu obie tenisistki zaliczyły po sześć przełamań. Chorwatka popełniła 13 podwójnych błędów, ale awansowała do II rundy. W środę wieczorem zmierzy się z Katarzyną Kawą.

Z opresji wybrnęła Caroline Garcia (WTA 22), która zwyciężyła 6:3, 6:7(6), 7:6(6) Kristynę Pliskovą (WTA 85). Francuzka w tie breaku drugiego seta zmarnowała prowadzenie 5-2 i piłkę meczową przy 6-5. Kolejnych trzech szans na zakończenie spotkania nie wykorzystała w 10. gemie trzeciej partii. Kilka chwil później tenisistce z Lyonu zajrzało w oczy widmo porażki. W rozstrzygającym tie breaku obroniła piłkę meczową przy 5-6. W trwającym dwie godziny i 47 minut spotkaniu Pliskova zaserwowała 20 asów i popełniła 12 podwójnych błędów. Odparła 11 z 12 break pointów, ale zdobyła o 10 punktów mniej (117-127).

Patricia Maria Tig (WTA 264) rozbiła 6:2, 6:1 Ankitę Rainę (WTA 191). W ciągu 64 minut Rumunka odparła cztery z pięciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie sześć z 12 szans. W ubiegłym tygodniu osiągnęła finał w Bukareszcie. Chloe Paquet (WTA 156) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 7:5 Basak Eraydin (WTA 205). W drugiej partii Francuzka od 5:2 przegrała trzy gemy, ale w dwóch kolejnych straciła tylko punkt.

Walentina Iwachnienko (WTA 228) wygrała 6:0, 6:4 z Soraną Cirsteą (WTA 96). W ciągu 87 minut Rosjanka wykorzystała sześć z 14 szans na przełamanie. Paula Ormaechea (WTA 183) prowadziła 6:4, 4:1 z Kristiną Kucovą (WTA 145), gdy Słowaczka skreczowała. Argentynka obroniła wszystkie dziewięć break pointów.

Baltic Open, Jurmała (Łotwa)
WTA International, kort ziemny, pula nagród 250 tys. dolarów
wtorek, 23 lipca

I runda gry pojedynczej:

Anastasija Sevastova (Łotwa, 1) - Warwara Flink (Rosja) 6:2, 6:1
Caroline Garcia (Francja, 2) - Kristyna Pliskova (Czechy) 6:3, 6:7(6), 7:6(6)
Walentyna Iwachnienko (Rosja, Q) - Sorana Cirstea (Rumunia) 6:0, 6:4

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Anastasija Sevastova awansuje do ćwierćfinału turnieju WTA w Jurmale?