WTA San Jose: Bethanie Mattek-Sands wyeliminowała Venus Williams. Awans Wiktorii Azarenki

Bethanie Mattek-Sands pokonała w trzech setach Venus Williams w I rundzie turnieju WTA Premier w San Jose. Pierwszy mecz wygrała Wiktoria Azarenka.

Bethanie Mattek-Sands Getty Images / Chris Hyde / Na zdjęciu: Bethanie Mattek-Sands
W I rundzie imprezy w San Jose spotkały się Amerykanki, które otrzymały dzikie karty. Awans wywalczyła Bethanie Mattek-Sands (WTA 674), która pokonała 6:7(4), 6:3, 6:1 Venus Williams (WTA 50). W pierwszym secie 50. rakieta globu prowadziła 4:2, ale była górą dopiero w tie breaku. W dwóch kolejnych partiach sześć razy oddała podanie. W decydującej odsłonie nie wykorzystała prowadzenia 1:0, 40-0. W trwającym dwie godziny i 21 minut meczu Mattek-Sands wykorzystała siedem z 18 break pointów. Była liderka rankingu deblowego zdobyła 26 z ostatnich 32 punktów.

Dla Mattek-Sands był to czwarty singlowy mecz w 2019 roku i odniosła pierwsze zwycięstwo od Rolanda Garrosa 2018, gdy pokonała Johannę Larsson. Naliczono jej 34 kończące uderzenia i 24 niewymuszone błędy. Williams miała 31 piłek wygranych bezpośrednio i 34 pomyłki. Było to piąte spotkanie tych tenisistek. W czterech wcześniejszych Mattek-Sands zdobyła jednego seta. Kolejną jej rywalką będzie Carla Suarez, pogromczyni Magdy Linette.

Wiktoria Azarenka (WTA 38) wygrała 6:2, 6:4 z Harmony Tan (WTA 244). Białorusinka prowadziła 6:2, 3:0. Straciła cztery gemy z rzędu, ale trzy kolejne padły jej łupem. W ciągu 76 minut miało miejsce 11 przełamań, z czego siedem dla dwukrotnej mistrzyni Australian Open.

W II rundzie Azarenka zmierzy się z Donną Vekić (WTA 25), która zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Misaki Doi (WTA 89). W trwającym dwie godziny i 14 minut meczu Chorwatka popełniła 12 podwójnych błędów, ale też uzyskała siedem przełamań. To jej drugie zwycięstwo nad Japonką w 2019 roku (6:0, 6:3 w Acapulco).

Danielle Collins (WTA 33) wygrała 6:4, 5:7, 6:2 z Shuai Zhang (WTA 36) po dwóch godzinach i dziewięciu minutach. Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Amerykanka dwa razy oddała podanie, a sama zaliczyła cztery przełamania. W II rundzie zmierzy się z inną Chinką, Saisai Zheng (WTA 55), która oddała cztery gemy Heather Watson (WTA 107). W ciągu 79 minut tenisistka z Kantonu zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z 13 brek pointów.

Madison Brengle (WTA 78) w 71 minut rozbiła 6:0, 6:3 Andreę Petković (WTA 77). Niemka popełniła dziewięć podwójnych błędów. Amerykanka zgarnęła 21 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie sześć z 11 szans. O ćwierćfinał Brengle zmierzy się z Amandą Anisimovą, półfinalistką tegorocznego Rolanda Garrosa.

Mubadala Silicon Valley Classic, San Jose (USA)