WTA Waszyngton: Su-Wei Hsieh pokonana przez 17-letnią Catherine McNally. Camila Giorgi w półfinale

Su-Wei Hsieh przegrała z 17-letnią Catherine McNally w ćwierćfinale turnieju WTA International w Waszyngtonie. Do półfinału awansowała Camila Giorgi.

Su-Wei Hsieh Getty Images / Dave Rowland / Na zdjęciu: Su-Wei Hsieh
W II rundzie turnieju w Waszyngtonie Su-Wei Hsieh (WTA 31) stoczyła trzysetową batalię z Rosjanką Warwarą Graczewą. W ćwierćfinale Tajwanka przegrała 4:6, 3:6 z 17-letnią Catherine McNally (WTA 150). W ciągu 82 minut Amerykanka popełniła siedem podwójnych błędów, ale wykorzystała pięć z siedmiu break pointów. Tenisistka z Cincinnati przed tym turniejem nie miała na swoim koncie wygranego meczu w głównym cyklu.

Camila Giorgi (WTA 62) pokonała 6:3, 6:2 Zarinę Dijas (WTA 84). W trwającym 71 minut spotkaniu Włoszka zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu i zamieniła na przełamanie pięć z 13 szans. Przed turniejem w Waszyngtonie miała bilans tegorocznych spotkań 3-8. Giorgi awansowała do pierwszego półfinału w WTA Tour od października, gdy zdobyła tytuł w Linzu.

Anna Kalinska (WTA 160) w dwie godziny zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:2 Kristinę Mladenović (WTA 49). Rosjanka mogła wygrać w dwóch setach, bo prowadziła 6:4, 4:2. W całym meczu wykorzystała siedem z ośmiu break pointów. Francuzka zaserwowała dziewięć asów, ale też popełniła siedem podwójnych błędów. Kalinska osiągnęła pierwszy w karierze półfinał w głównym cyklu.

Jessica Pegula (WTA 79) wygrała 6:2, 7:6(2) z Lauren Davis (WTA 75). W drugim secie niżej notowana Amerykanka wróciła z 1:4 i obroniła piłkę setową przy 4:5. W trwającym godzinę i 58 minut meczu odparła osiem z dziewięciu break pointów, a sama uzyskała trzy przełamania. Pegula powalczy o drugi finał w głównym cyklu (Quebec City 2018).

W sobotę w półfinale Giorgi po raz pierwszy zmierzy się z McNally. Rywalką Peguli będzie Kalinska, z którą nigdy wcześniej się nie spotkała. Z tych tenisistek jedynie Włoszka zdobywała singlowe tytuły w WTA Tour.