Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Turniej Warsaw Sports Group Open z wyższą pulą nagród. Przyznano dzikie karty

Trzecia edycja Warsaw Sports Group Open odbędzie się w dniach 5-11 sierpnia na kortach warszawskiej Legii. W tym roku pula nagród turnieju ITF wyniesie 60 tys. dolarów.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Paula Kania WP SportoweFakty / Seweryn Dombrowski / Na zdjęciu: Paula Kania
- Cieszę się, że spotykamy się przed III już edycją WSG Open. Naszą ideą od początku była budowa turnieju, który odbywałby się w stolicy rok do roku. Nie bez powodu turniej jest organizowany w pierwszym tygodniu sierpnia - bliskie są nam warszawskie ideały, ważna jest historia tego miasta, którą mamy nadzieję przybliżać przyjeżdżającym na turniej zawodniczkom - powiedział na konferencji prasowej prezes Warsaw Sports Group, Artur Bochenek, cytowany przez stronę internetową zawodów WSG Open.

Turniej Warsaw Sports Group Open jest rozgrywany w ramach Lotos PZT Polish Tour. To cykl 10 imprez odbywających się w tym roku w Polsce pod patronatem głównego sponsora - firmy Lotos.

- Cieszę się, że Warszawa podbiła w tym roku pulę nagród. Dzięki dzikim kartom na WSG Open 2019 wystąpi bardzo dużo polskich zawodniczek, które dostaną szansę walki o punkty do rankingu, co przy reformach ITF jest trudne. Jestem bardzo zadowolony, że możemy wspierać organizatorów tego i pozostałych turniejów z cyklu LOTOS PZT Polish Tour, a pośrednio polskich tenisistów i tenisistki. Mam nadzieję, że LOTOS zostanie z nami na dłużej, a współpraca ta przyniesie dużo dobrego dla polskiego tenisa - mówił koordynator cyklu, Krzysztof Bobala.

Organizatorzy poinformowali o przyznaniu dzikich kart. W turnieju głównym zagrają dzięki nim: Paula Kania, Stefania Rogozińska-Dzik, Zuzanna Szczepańska oraz Czeszka Johana Markova. W dwustopniowych eliminacjach WSG przyznało dzikie karty Weronice Foryś i Niemce Constanze Stepan, a Polski Związek Tenisowy Annie Hertel, Weronice Falkowskiej i Julii Oczachowskiej. W kwalifikacjach weźmie także udział Katarzyna Piter, która może jeszcze wskoczyć do głównej drabinki. Pewne miejsce ma w niej już Maja Chwalińska.

Na konferencji prasowej poinformowano również, że w turnieju debla zagra Klaudia Jans-Ignacik. - Spokojnie, nie jest to mój powrót do tenisa i nie zamierzam wznawiać kariery. Miałam to przez 23 lata i już wystarczy. Od jakiegoś czasu współpracuję z WSG i ze strony prezesa Artura Bochenka padł taki pomysł, abym podzieliła się swoim doświadczeniem nie tylko na treningach, ale także na korcie. Zagram z młodą Zuzią Szczepańską i mam nadzieję, że będzie ona z takiego obrotu sprawy zadowolona - powiedziała nasza była utytułowana deblistka. Z dziką kartą zagrają również debla Stefania Rogozińska-Dzik i Daria Kuczer.

Zobacz także:
Ranking ATP: Kamil Majchrzak zadebiutował w Top 100
Ranking WTA: duży awans Katarzyny Kawy

ZOBACZ WIDEO: 76. Tour de Pologne. Na trasie będą nowe podjazdy. Czesław Lang zdradził jakie
Czy polska tenisistka osiągnie finał Warsaw Sports Group Open?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×