WTA Cincinnati: Magda Linette nie przeszła eliminacji. Przegrała z Jennifer Brady

Magda Linette nie zakwalifikowała się do głównej drabinki turnieju WTA Premier 5 na kortach twardych w Cincinnati. W finale eliminacji polska tenisistka przegrała w trzech setach z Amerykanką Jennifer Brady.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Magda Linette
W decydującym meczu kwalifikacji Magda Linette (WTA 77) zmierzyła się z sąsiadującą w rankingu WTA Amerykanką Jennifer Brady (WTA 76). Pierwszy raz panie spotkały się w I rundzie wielkoszlemowego Australian Open 2018 i lepsza była Polka. Amerykanka wzięła rewanż kilka miesięcy później na trawnikach w brytyjskich Southsea.

Brady była faworytką niedzielnego pojedynku w Cincinnati, ale początek należał do naszej tenisistki. W pierwszym secie Linette nie dała rywalce żadnych szans. Przełamała jej serwis w trzecim i siódmym gemie, a następnie zakończyła partię przy drugiej okazji. Amerykanka wypracowała break pointy dopiero przy stanie 2:5, gdy Polka podawała po seta.

Reprezentantka USA odpowiedziała w drugiej odsłonie. Zdobyła przełamanie na 3:1, lecz nie poszła jeszcze za ciosem. Linette wyrównała na po 3 i dopiero wówczas jej przeciwniczka przechyliła szalę zwycięstwa w secie na swoją korzyść. Kluczowego breaka Brady zdobyła w ósmym gemie, a następnie zwieńczyła drugą część spotkania przy pierwszej okazji.

Trzeciego seta Brady zaczęła od dwóch przełamań, ale Linette doprowadziła do stanu po 3. Potem Amerykanka jeszcze raz wyszła na prowadzenie, by ponownie stracić przewagę. Przy stanie po 4 tenisistka gospodarzy zdobyła czwartego breaka w decydującej odsłonie, po czym wykorzystała drugą piłkę meczową i wygrała po 102 minutach 2:6, 6:3, 6:4.

Linette po raz trzeci w karierze nie przeszła eliminacji do turnieju Western & Southern Open. W 2017 awansowała do głównej drabinki, ale już w pierwszym spotkaniu przegrała z Kanadyjką Francoise Abandą. Z kolei w sezonie 2016 i 2018 nie udało się jej wygrać żadnego meczu w kwalifikacjach. Za tegoroczny start w Cincinnati otrzyma 20 punktów do światowego rankingu.

Przeciwniczką Brady w I rundzie imprezy w stanie Ohio będzie inna zawodniczka z eliminacji, Tunezyjka Ons Jabeur (WTA 60).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)