WTA Zhengzhou: Kristina Mladenović odprawiła Elinę Switolinę. Karolina Pliskova w półfinale

Kristina Mladenović wyeliminowała Elinę Switolinę w ćwierćfinale turnieju WTA Premier w Zhengzhou. Do półfinału awansowała Karolina Pliskova.

Kristina Mladenović Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Kristina Mladenović
Piątek był bardzo pracowitym dniem dla tenisistek rywalizujących w Zhengzhou. Trzy mecze II rundy odbyły się w środę. Spotkanie Karoliny Pliskovej (WTA 2) z Poloną Hercog (WTA 53) zostało przerwano z powodu deszczu. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiły, że w czwartek nie odbyło się ani jedno spotkanie. Dzień później nadrobiono zaległości i rozegrano ćwierćfinały.

Pliskova odrobiła straty z 2:5 w drugim secie i pokonała Hercog 6:3, 7:5. W ćwierćfinale Czeszka wygrała 6:4, 4:6, 6:1 z Sofią Kenin (WTA 20). W ciągu godziny i 51 minut wiceliderka rankingu zaserwowała 18 asów i zdobyła 49 z 61 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła dziewięć z 11 break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans.

Huśtawkę nastrojów przeżywała Elina Switolina (WTA 3). W II rundzie zwyciężyła 3:6, 6:1, 7:6(5) Julię Putincewą (WTA 36) po dwóch godzinach i 31 minutach. W trzecim secie Ukrainka wróciła z 3:5, a w tie breaku od 1-5 zdobyła sześć punktów z rzędu. W ćwierćfinale trzecia rakieta globu przegrała 4:6, 6:4, 3:6 z Kristiną Mladenović (WTA 49). W trwającym dwie godziny meczu Francuzka popełniła 12 podwójnych błędów, ale też zaliczyła osiem przełamań.

W II rundzie Aryna Sabalenka (WTA 13) oddała trzy gemy Jelenie Ostapenko (WTA 75). W ćwierćfinale Białorusinka przegrała 5:7, 7:5, 4:6 z Petrą Martić (WTA 23). W ciągu dwóch godzin i 38 minut tenisistka z Mińska zaserwowała 11 asów, ale też popełniła osiem podwójnych błędów. Chorwatka odparła 13 z 18 break pointów, a sama uzyskała sześć przełamań. Zdobyła o siedem punktów więcej (117-110).

Ajla Tomljanović (WTA 46) zwyciężyła 6:1, 6:7(4), 6:4 Saisai Zheng (WTA 38). Australijka mogła zapewnić sobie awans w dwóch setach, bo prowadziła 6:1, 3:1. W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu wykorzystała dziewięć z 13 break pointów. Wcześniej tenisistka z Brisbane wróciła z 1:4 w drugim secie i pokonała 6:4, 7:6(1) Kiki Bertens (WTA 8). Zheng w II rundzie wygrała 7:5, 6:3 z Alison Riske (WTA 34). W pierwszym secie Chinka od 3:5 zdobyła cztery gemy (przy 4:5 obroniła piłkę setową). Tomljanović w piątek wychodziła na kort trzy razy. W deblu odpadła w ćwierćfinale, a jej partnerką była Alicja Rosolska.

W sobotę w półfinale Pliskova zmierzy się z Tomljanović, z którą ma bilans meczów 3-1. W tym roku Czeszka dwa razy pokonała Australijkę (Brisbane, Rzym). Martić czeka starcie z Mladenović, z którą wygrała trzy z czterech. W obecnym sezonie Chorwatka była górą dwa razy (Stambuł, Roland Garros).