WTA Hiroszima: Nao Hibino lepsza od Su-Wei Hsieh. Mihaela Buzarnescu zagra o finał

Su-Wei Hsieh przegrała z Nao Hibino w ćwierćfinale turnieju WTA International w Hiroszimie. Odpadła również Alison van Uytvanck, która uległa Mihaeli Buzarnescu.

Nao Hibino Getty Images / Scott Barbour / Na zdjęciu: Nao Hibino
Rozstawiona z numerem pierwszym Su-Wei Hsieh (WTA 29) nie zagra w półfinale imprezy w Hiroszimie. Tajwanka uległa 4:6, 3:6 Nao Hibino (WTA 146) i nie obroni tytułu. W ciągu 81 minut Japonka zaserwowała pięć asów. Obroniła sześć z ośmiu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Osiągnęła pierwszy półfinał w głównym cyklu od lipca 2017 roku, gdy dotarła do finału w Nanchangu.

Mihaela Buzarnescu (WTA 125) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:4, 7:5 z Alison van Uytvanck (WTA 63). W trwającym godzinę i 48 minut meczu Rumunka zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania. Tenisistka z Bukaresztu doszła do pierwszego półfinału od sierpnia 2018 roku, gdy zdobyła tytuł w San Jose.

Weronika Kudermetowa (WTA 48) zwyciężyła 6:3, 4:6, 6:2 Laurę Siegemund (WTA 84). W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Rosjanka zdobyła 39 z 49 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła pięć z sześciu break pointów i uzyskała trzy przełamania. Tenisistka z Moskwy w półfinale wystąpi po raz drugi w sezonie (Den Bosch).

Misaki Doi (WTA 107) wróciła z 2:4 w pierwszym secie i pokonała 7:5, 6:1 Sarę Sorribes (WTA 85). W ciągu 79 minut Japonka wykorzystała siedem z 12 break pointów. Awansowała do pierwszego półfinału od maja 2017 roku (Norymberga).

W sobotę Hibino zmierzy się z Buzarnescu. Będzie to ich pierwsze spotkanie. Rywalką Doi będzie Kudermetowa. Tenisistki te również do tej pory na siebie nie trafiły.

Hana-cupid Japan Women's Open, Hiroszima (Japonia)