ATP Metz: Benoit Paire pokonał Richarda Gasqueta. Pogromca Huberta Hurkacza obronił meczbola

Benoit Paire w trzech setach pokonał Richarda Gasqueta w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Gregoire Barrere, wtorkowy pogromca Huberta Hurkacza, ograł Antoine'a Hoanga, broniąc meczbola.

Marcin Motyka
Benoit Paire Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Benoit Paire
Benoit Paire nie mógł mieć dobrych wspomnień z dotychczasowych konfrontacji z Richardem Gasquetem. W ośmiu poprzednich pojedynkach z rodakiem wygrał tylko jeden. Ich środowy mecz II rundy turnieju ATP w Metz także rozpoczął źle, bo od przegranego seta, ale w dwóch kolejnych partiach grał na wyższym poziomie i ostatecznie zwyciężył 3:6, 6:3, 6:4.

Rozstawiony z numerem trzecim Paire, który w środę zaserwował 15 asów, przy własnym podaniu zdobył 68 proc. rozegranych punktów i wykorzystał trzy z sześciu piłek na przełamanie, w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Gregoire'em Barrere'em. Francuz, wtorkowy pogromca Huberta Hurkacza, w spotkaniu dwóch posiadaczy dzikich kart pokonał 3:6, 7:6(6), 6:2 Antoine'a Hoanga, w tie breaku drugiego seta broniąc meczbola.

Do 1/4 finału Moselle Open 2019 awansował już również Filip Krajinović. W ostatnim meczu trzeciego dnia zawodów Serb wygrał 3:6, 6:4, 6:3 z oznaczonym numerem piątym Fernando Verdasco.

Inauguracyjnym przeciwnikiem rozstawionego z "dwójką" Nikołoza Basilaszwilego został Yannick Maden. Niemiecki kwalifikant w środę ograł 6:4, 6:7(8), 6:4 Ugo Humberta. W innym meczu I rundy oznaczony numerem siódmym Gilles Simon okazał się lepszy od Mariusa Copila i o ćwierćfinał powalczy z Aljazem Bedene.