WTA Amelia Island: Domachowska gromi Amerykankę!

W znakomitym stylu Marta Domachowska rozpoczęła swój start w turnieju cyklu WTA Tour w Amelia Island na Florydzie (z pulą nagród 800 tys. dol.). Warszawianka w meczu pierwszej rundy oddała zaledwie 4 gemy wyżej notowanej Meghann Shaugnessy.

Jarosław Kowal

Pierwszy gem spotkania nie zapowiadał tak łatwego zwycięstwa Polki. Trwał prawie 12 minut i zakończył się zwycięstwem 28-letniej Amerykanki. Zanim inicjatywę przejęła Domachowska, Shaugnessy zdołała jeszcze wygrać własne podanie. Na więcej nasza reprezentantka już jej nie pozwoliła i triumfowała w pierwszej odsłonie ze stratą zaledwie dwóch gemów.

Druga partia to kopia pierwszej. Reprezentantka Stanów Zjednoczonych na początku seta znów narzuciła szybkie tempo, wygrywając dwa pierwsze gemy. Od stanu 0-2 Domachowska była jednak bezbłędna. Polka wygrała sześć kolejnych gemów, a cały mecz 6:2, 6:2.

Kolejną przeciwniczką 22-letniej zawodniczki z Warszawy będzie zwyciężczyni spotkania pomiędzy grającą z trzynastką Virginie Razzano (Francja), a ukraińską kwalifikantką Julianą Fedak.

Przypomnijmy, że w turnieju w Amelia Island udział bierze również nasza najlepsza tenisistka - Agnieszka Radwańska. 19-letnia krakowianka jest rozstawiona z numerem siódmym i w pierwszej rundzie trafiła na tak zwany wolny los.

Wynik meczu pierwszej rundy:

Marta Domachowska (Polska) - Meghan Shaugnessy (USA) 6:2, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)