ATP Metz: najwyżej rozstawiony David Goffin za burtą. Jo-Wilfried Tsonga i Lucas Pouille bez strat

Najwyżej rozstawiony David Goffin w dwóch setach przegrał z Pablo Carreno w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Metz. Bez straty seta mecze 1/8 finału wygrali Jo-Wilfried Tsonga, Lucas Pouille i Nikołoz Basilaszwili.

Marcin Motyka
David Goffin PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: David Goffin
Choć David Goffin został najwyżej rozstawionym uczestnikiem turnieju ATP w Metz, z zawodami pożegnał się już po swoim inauguracyjnym spotkaniu. W czwartkowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) Belg czterokrotnie stracił podanie i przegrał 3:6, 2:6 z Pablo Carreno, którego pokonał przed trzema tygodniami w US Open.

Carreno w ćwierćfinale zmierzy się z Aljazem Bedene. Słoweniec w czwartek wyeliminował innego rozstawionego tenisistę, Gillesa Simona, turniejową "siódemkę". Ograł Francuza 7:6(9), 6:2, w pierwszej partii broniąc dwóch piłek setowych.

We francuskim meczu dwóch ofensywnie nastawionych tenisistów Jo-Wilfried Tsonga okazał się lepszy od Pierre'a-Huguesa Herberta, podwyższając na 4-0 bilans konfrontacji z rodakiem. 34-latek z Le Mans zaserwował osiem asów, ani razu nie został przełamany, wykorzystał dwa z sześciu break pointów i zwyciężył 6:3, 6:4. O półfinał Tsonga zagra z Nikołozem Basilaszwilim. Oznaczony "dwójką" Gruzin pokonał kwalifikanta Yannicka Madena.

Do 1/4 finału w czwartek awansował także drugi reprezentant gospodarzy, Lucas Pouille. Rozstawiony z numerem czwartym Francuz wygrał 6:1, 6:4 z Lorenzo Sonego i w kolejnej fazie Moselle Open 2019 stanie naprzeciw Filipa Krajinovicia.