WTA Wuhan: efektowne otwarcie broniącej tytułu Aryny Sabalenki. Danielle Collins wygrała z Venus Williams

Aryna Sabalenka walkę obronę tytułu w turnieju WTA Premier 5 w Wuhanie rozpoczęła od rozbicia Alaksandry Sasnowicz. Danielle Collins wyeliminowała Venus Williams w dwóch zaciętych setach.

Aryna Sabalenka Getty Images / Zhe Ji / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
W niedzielę rozpoczęła się szósta edycja imprezy w Wuhanie. Broniąca tytułu Aryna Sabalenka (WTA 13) rozbiła 6:1, 6:2 Alaksandrę Sasnowicz (WTA 50). W ciągu 66 minut wyżej notowana Białorusinka obroniła trzy break pointy, a sama wykorzystała cztery z dziewięciu okazji na przełamanie. Zdobyła 28 z 36 punktów przy własnym pierwszym podaniu.

Danielle Collins (WTA 35) zwyciężyła 7:5, 7:6(5) Venus Williams (WTA 59), mistrzynię imprezy z 2015 roku. W pierwszym secie wyżej notowana Amerykanka wróciła z 3:5 i obroniła dwie piłki setowe. W drugiej partii Williams z 0:5 doprowadziła do tie breaka (w ósmym gemie odparła dwa meczbole). W nim była liderka rankingu wyszła na 2-0, ale straciła siedem z 10 kolejnych punktów. Było to drugie starcie Amerykanek. W ubiegłym sezonie w Miami z wygranej również cieszyła się Collins.

W trwającym dwie godziny i cztery minuty meczu Collins cztery razy została przełamana, a sama wykorzystała pięć z 14 break pointów. Zdobyła o siedem punktów więcej (89-82). To dla niej drugi występ w Wuhanie. W ubiegłym sezonie odpadła w I rundzie po porażce z Saisai Zheng. Kolejną rywalką Amerykanki będzie Sabalenka.

Dajana Jastremska (WTA 28) wygrała 7:6(5), 6:2 z Ajlą Tomljanović (WTA 42). W ciągu 81 minut Australijka zdobyła 28 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu, ale nie uzyskała żadnego przełamania (miała dwie szanse). Ukrainka wypracowała sobie dwa break pointy i oba wykorzystała. Tenisistki te spotkały się po raz trzeci. W ubiegłym sezonie w Pekinie i w lutym tego roku w finale w Hua Hin również lepsza była Jastremska.

Polona Hercog (WTA 51) w 51 minut rozbiła 6:0, 6:1 Jessicę Pegula (WTA 78). Słowenka odparła trzy break pointy, a sama wykorzystała pięć z ośmiu szans na przełamanie. Jej łupem padło 49 z 73 rozegranych punktów (67 proc.). W II rundzie Hercog zmierzy się z Petrą Kvitovą, triumfatorką imprezy z 2014 i 2016 roku.

Bernarda Pera (WTA 71) zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:4 Jennifer Brady (WTA 66). W trzecim secie wyżej notowana Amerykanka wykorzystała break pointa na 4:3, ale w trzech kolejnych gemach zdobyła tylko trzy punkty. W trwającym godzinę i 58 minut meczu zaserwowała dziewięć asów, ale trzy razy oddała podanie, a sama uzyskała tylko dwa przełamania. Pera wywalczyła o jeden punkt więcej (90-89) i w II rundzie zagra z Kiki Bertens.

Dongfeng Motor Wuhan Open, Wuhan (Chiny)