WTA Pekin: Magda Linette w finale eliminacji. Rozgromiła pierwszą rywalkę

Magda Linette pewnie awansowała do II rundy kwalifikacji turnieju WTA Premier Mandatory na kortach twardych w Pekinie. W piątek polska tenisistka nie dała żadnych szans Amerykance Kristie Ahn.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Na zdjęciu: Magda Linette / Na zdjęciu: Magda Linette
W 2017 roku Magda Linette (WTA 42) przegrała 3:6, 1:6 z Kristie Ahn (WTA 88) na trawnikach w Nottingham. Teraz otrzymała szansę rewanżu w ramach eliminacji do zawodów China Open 2019 w Pekinie. Polka skorzystała z okazji i rozgromiła Amerykankę 6:2, 6:1 w zaledwie 71 minut.

Tenisistka z Poznania nie musiała bronić żadnego break pointa. W pierwszym secie przełamała w czwartym i ósmym gemie. Natomiast w drugiej odsłonie wygrała ze stanu po 1 pięć gemów z rzędu. W sumie nasza reprezentantka zdobył 60 z 98 wszystkich rozegranych punktów.

Wysoka porażka Ahn jest zaskoczeniem, ponieważ w ostatnim czasie osiągała ona godne uwagi rezultaty. Była w IV rundzie US Open 2019 oraz ćwierćfinale imprez w San Jose i Seulu. Z drugiej strony Amerykanka może już odczuwać zmęczenie, bowiem ostatnie dwa miesiące były dla niej dosyć intensywne.

O miejsce w głównej drabince otwartych mistrzostw Chin Linette powalczy z Brytyjką Heather Watson (WTA 125), która w piątek pokonała Hiszpankę Paulę Badosę 6:3, 6:4. Będzie to ich pierwsze spotkanie na zawodowych kortach.