ATP Zhuhai: Hiszpanie pokonani w półfinałach. O tytuł zagrają Alex de Minaur i Adrian Mannarino

Alex de Minaur w dwóch setach pokonał Roberto Bautistę w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Zhuhai. O tytuł Australijczyk zmierzy się z Adrianem Mannarino, który wygrał z innym Hiszpanem, Albertem Ramosem.

Marcin Motyka
Alex de Minaur Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Alex de Minaur
Choć turniej w Zhuhai ma rangę ATP 250, droga Alexa de Minaura była bardzo trudna. Australijczyk wyeliminował m.in. Andy'ego Murraya i Bornę Coricia, a w sobotnim półfinale uporał się z jednym z najlepszych tenisistów obecnego sezonu, Roberto Bautistą. Rozstawiony z numerem siódmym Australijczyk pokonał oznaczonego "dwójką" Hiszpana bardzo łatwo, 6:2, 6:2 w 78 minut.

Wygrywając, 20-letni de Minaur awansował do swojego piątego finału w głównym cyklu. Jak dotychczas zdobył dwa tytuły, oba w tym roku - w styczniu triumfował w rodzinnym Sydney, natomiast w lipcu okazał się najlepszy w Atlancie.

W chronologicznie pierwszym półfinale porażkę również poniósł reprezentant Hiszpanii. W pojedynku dwóch leworęcznych tenisistów Albert Ramos, turniejowa "ósemka", przegrał 0:6, 6:4, 1:6 z Adrianem Mannarino, pięciokrotnie tracąc własne podanie.

Dla Mannarino to ósmy finał rangi ATP Tour. 31-latek z Soizy ma w dorobku jedno mistrzostwo. W czerwcu wygrał turniej w Den Bosch.

Niedzielny finał Huajin Securities Zhuhai Championships (początek o godz. 13:00 czasu polskiego) będzie pierwszą konfrontacją pomiędzy De Minaurem a Mannarino. Zwycięzca zapisze się w historii jako mistrz premierowej w dziejach edycji tego turnieju.

Huajin Securities Zhuhai Championships, Zhuhai (Chiny)