ATP Chengdu: Pablo Carreno pokonał Denisa Shapovalova. W finale zagra z Aleksandrem Bublikiem

Pablo Carreno w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova w półfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Chengdu. O tytuł Hiszpan zmierzy się z Aleksandrem Bublikiem, który w sobotę wygrał z Lloydem Harrisem.

Marcin Motyka
Pablo Carreno Getty Images / Phil Walter / Na zdjęciu: Pablo Carreno
- Przegrałem z Denisem w tym roku w Rzymie, więc będę miał szansę na rewanż - mówił Pablo Carreno przed półfinałem turnieju ATP w Chengdu przeciw Denisowi Shapovalovowi. W sobotę życzenie Hiszpana zostało spełnione. W pojedynku o finał Chengdu Open 2019 28-latek z Gijon zrewanżował się Kanadyjczykowi za porażkę sprzed pięciu miesięcy. Zwyciężył 6:3, 6:4 w 63 minuty.

- W pierwszym gemie obroniłem dwa break pointy i może to był klucz - powiedział, cytowany przez portal atptour.com, Carreno. - On naprawdę dobrze serwował, ale ja wykorzystałem obie piłki na przełamanie, jakie miałem. W tym roku przegrałem półfinały w Antalyi i w Hamburgu, więc jestem podekscytowany, że pierwszy raz w sezonie awansowałem do finału - dodał.

Dla Carreno to siódmy w karierze finał w głównym cyklu, ale pierwszy od maja 2017 roku, gdy triumfował w Estoril. Dotychczas zdobył trzy tytuły. O czwarte mistrzostwo zagra z Aleksandrem Bublikiem. - Alex jest trudnym rywalem. Bardzo dobrze serwuje. Będę musiał być bardzo skoncentrowany, czekać na swoje szanse i je wykorzystać - ocenił Carreno.

Bublik tymczasem w drugim półfinale zatrzymał Lloyda Harrisa, "szczęśliwego przegranego" z kwalifikacji, który wszedł w miejsce Kamila Majchrzaka. Kazach posłał 21 asów, wykorzystał dwie z ośmiu piłek na przełamanie i w 85 minut wygrał 7:6(6), 6:4. - Rozegrałem świetny mecz. Jestem szczęśliwy i nie mogę doczekać się finału - stwierdził 22-latek, dla którego to drugi finał rangi ATP Tour (w lipcu w Newport przegrał mecz o tytuł z Johnem Isnerem).

Niedzielny finał (początek nie wcześniej niż o godz. 9:00 czasu polskiego) będzie drugą konfrontacją pomiędzy Carreno a Bublikiem. Poprzednio zmierzyli się w październiku 2016 roku w Moskwie i wówczas Hiszpan zwyciężył 6:4, 2:6, 7:6(1).