WTA Pekin: pewne wygrane Ashleigh Barty i Naomi Osaki. Daria Kasatkina zatrzymała Arynę Sabalenkę

Ashleigh Barty i Naomi Osaka awansowały do III rundy turnieju WTA Premier Mandatory w Pekinie. Odpadła Aryna Sabalenka, która przegrała z Darią Kasatkiną.

Ashleigh Barty Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Ashleigh Barty
Ashleigh Barty w ubiegłym tygodniu w Wuhanie doszła do półfinału i dlatego w Pekinie otrzymała wolny los. We wtorek Australijka pokonała 6:4, 6:2 Julię Putincewą (WTA 37). W ciągu 75 minut liderka rankingu zaserwowała siedem asów i zdobyła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z dziewięciu break pointów. Barty po raz drugi w tym roku pokonała Kazaszkę (w Madrycie w trzech setach). Kolejną rywalką tenisistki z Ipswich będzie Sloane Stephens lub Saisai Zheng.

Naomi Osaka (WTA 4) w 58 minut rozbiła 6:2, 6:0 Andreę Petković (WTA 82). Japonka zgarnęła 21 z 23 punktów przy własnym pierwszym podaniu i posłała pięć asów. Na przełamanie zamieniła pięć z siedmiu szans. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. 2014 roku w Stanfordzie z wygranej cieszyła się Niemka. Petković w Pekinie osiągnęła finał osiem lat temu. O ćwierćfinał Osaka zmierzy się z Ajla Tomljanović lub Alison Riske.

W ubiegłym tygodniu w Wuhanie Aryna Sabalenka (WTA 14) obroniła tytuł. W Pekinie 12 miesięcy temu doszła do ćwierćfinału. Tym razem odpadła w II rundzie po porażce 4:6, 6:7(5) z Darią Kasatkiną (WTA 45). Białorusinka z 4:6, 0:2 poderwała się do walki, ale w tie breaku drugiego seta Rosjanka skruszyła jej opór. W ciągu godziny i 54 minut tenisistka z Mińska zaserwowała osiem asów, ale też popełniła dziewięć podwójnych błędów. Kasatkina uzyskała cztery przełamania i zdobyła o dwa punkty więcej (86-84). Następną jej przeciwniczką będzie Jekaterina Aleksandrowa.

Petra Kvitova (WTA 7) wygrała 6:4, 6:4 z Kristiną Mladenović (WTA 46). W trwającym 84 minuty meczu Czeszka zdobyła 26 z 33 punktów przy swoim pierwszym serwisie. Wykorzystała trzy z 11 break pointów i podwyższyła na 9-1 bilans spotkań z Francuzką. Kolejną rywalką finalistki imprezy z 2014 roku będzie Belinda Bencić.

Sofia Kenin (WTA 16) wróciła z 1:3 w pierwszym secie i pokonała 6:3, 6:2 Anastazję Pawluczenkową (WTA 40). W ciągu 68 minut Rosjanka popełniła 10 podwójnych błędów. Amerykanka spożytkowała sześć z 11 okazji na przełamanie i w drugim kolejnym turnieju okazała się lepsza od moskwianki (6:2, 7:6 w Wuhanie). W III rundzie Kenin spotka się z Eliną Switoliną.