ATP Pekin: Alexander Zverev i Stefanos Tsitsipas lepsi od Amerykanów. Najwyżej rozstawieni w półfinale

Alexander Zverev i Stefanos Tsitsipas uzupełnili grono półfinalistów turnieju ATP World Tour 500 na kortach twardych w Pekinie. O miejsce w finale China Open 2019 powalczą w sobotę czterej najwyżej rozstawieni tenisiści.

Rafał Smoliński
Alexander Zverev Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Alexander Zverev
W meczach dolnej połówki turniejowej drabinki nie było niespodzianek. Przedstawiciele młodego pokolenia wytrzymali napór ze strony potężnie serwujących Amerykanów i zameldowali się w półfinale. Najpierw swój mecz wygrał oznaczony "trójką" Stefanos Tsitsipas. Grek pokonał Johna Isnera 7:6(3), 6:3, rewanżując się za porażki doznane w 2017 roku w Szanghaju i Wimbledonie 2018.

Tsitsipas nie dał się w piątek zaskoczyć reprezentantowi USA. Uważnie pilnował własnego serwisu i cierpliwie wyczekiwał swoich szans. W tie breaku pierwszego seta natychmiast uzyskał przewagę, której nie oddał do końca rozgrywki. Z kolei w drugiej partii wywalczył jedyne w meczu przełamanie i po 73 minutach odniósł zasłużone zwycięstwo.

Podobnie było w spotkaniu Alexandra Zvereva z Samem Querreyem. Dopóki Amerykanin serwował na wysokim poziomie (w sumie posłał 15 asów), Niemiec niewiele mógł zrobić. Potem jednak przyszedł tie break, w którym tenisista z Hamburga szybko wyszedł na prowadzenie. Wygrana w partii otwarcia wyraźnie go uskrzydliła. W drugim secie Zverev przełamał dwukrotnie i po 72 minutach zwyciężył 7:6(3), 6:2.

W takich okolicznościach w półfinale zawodów China Open 2019 wystąpią wszyscy najwyżej rozstawieni uczestnicy turnieju. W pierwszej parze spotkają Austriak Dominic Thiem (numer 1) i Rosjanin Karen Chaczanow (numer 4). Natomiast w sobotniej sesji wieczornej dojdzie do czwartego w tourze pojedynku Zvereva (numer 2) z Tsitsipasem (numer 3). Grek ma z Niemcem bilans 2-1, bowiem na porażkę doznaną w zeszłym roku w Waszyngtonie odpowiedział zwycięstwami w Toronto (2018) i Madrycie (2019).