ATP Tokio: ekspresowe ćwierćfinały. Novak Djoković i David Goffin wygrali w mniej niż godzinę

Novak Djoković w dwóch setach i w 50 minut pokonał Lucasa Pouille'a w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Tokio. O finał Serb zmierzy się z Davidem Goffinem, który również w mniej niż godzinę ograł Hyeona Chunga.

Marcin Motyka
Novak Djoković Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Novak Djoković
Novak Djoković i Lucas Pouille zmierzyli się ze sobą po raz trzeci i znów Serb nie dał najmniejszych szans Francuzowi. Po tym, jak w ich tegorocznych pojedynkach w półfinale Australian Open i w 1/4 finału w Cincinnati belgradczyk stracił łącznie 11 gemów, w piątek odniósł kolejne pewne zwycięstwo. W ćwierćfinale turnieju ATP w Tokio najwyżej rozstawiony Djoković zwyciężył 6:1, 6:2 w zaledwie 50 minut.

- To był jeden z najlepszych meczów, jaki rozegrałem w tym roku - mówił, cytowany przez portal atptour.com, Djoković, który w piątek zapisał na swoim koncie osiem asów, pięć przełamań, 22 zagrania kończące i tylko osiem niewymuszonych błędów. - Ogólnie rzecz biorąc, był to nieskazitelny występ. Nie dawałem mu czasu, skutecznie serwowałem, posłałem wiele asów, odebrałem wiele jego podań i wykorzystywałem każdą okazję, by przejąć inicjatywę.

W półfinale Rakuten Japan Open Tennis Championships 2019 Djoković zmierzy się z Davidem Goffinem. Będzie to ósmy pojedynek tymi tenisistami. Bilans jest korzystniejszy dla Serba i wynosi 6-1. - Goffin jest w formie. Niedawno zagrał w finale w Cincinnati i zbliża się do czołowej "10" rankingu - powiedział belgradczyk o Belgu, który w ćwierćfinale wygrał 6:2, 6:2 z Hyeonem Chungiem w 54 minuty.

Reilly Opelka zaserwował 16 asów, przy własnym podaniu zdobył 76 proc. rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i w 78 minut pokonał 6:3, 6:3 Yasutakę Uchiyamę. - Jestem podekscytowany i szczęśliwy. Nie było łatwo, czułem presję, ale wykonałem świetną robotę, poradziłem sobie z tym wszystkim i zagrałem naprawdę dobrze - powiedział Amerykanin po swoim premierowym awansie do półfinału imprezy rangi ATP 500.

Po raz pierwszy od 47 lat do ćwierćfinałów turnieju w Tokio doszło dwóch reprezentantów gospodarzy. W 1/2 finału nie znajdzie się jednak ani jeden. Po Uchiyamie bowiem porażkę poniósł Taro Daniel. 26-letni posiadacz dzikiej karty w godzinę i 19 minut przegrał 4:6, 0:6 z Johnem Millmanem. - Warunki były trudne. Musiałem być skupiony, spodziewałem się bardzo fizycznego pojedynku i cieszę się z tego, jak zagrałem - ocenił Australijczyk, który został półfinałowym rywalem Opelki.

Rakuten Japan Open Tennis Championships, Tokio (Japonia)