ATP Pekin: Łukasz Kubot i Marcelo Melo znów w finale. Zmarnowane szanse Rosjan

Łukasz Kubot i Marcelo Melo powalczą w niedzielę o obronę tytułu w turnieju gry podwójnej zawodów ATP World Tour 500 w Pekinie. W piątkowym półfinale polsko-brazylijska para z problemami pokonała Karena Chaczanowa i Andrieja Rublowa 7:5, 7:5.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Lintao Zhang / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
Rosjanie grają ze sobą w obecnym sezonie po raz pierwszy. W Pekinie wygrali dwa spotkania, a w piątek postraszyli faworytów. Karen Chaczanow i Andriej Rublow mogą sobie pluć w brodę, że nie wykorzystali swoich szans. W premierowej odsłonie prowadzili już 5:1 i mieli setbole w siódmym i dziewiątym gemie. Mimo tego trzy razy z rzędu stracili serwis i przegrali partię 5:7.

W drugiej odsłonie Łukasz Kubot i Marcelo Melo także znaleźli się w opałach. Rosjanie prowadzili 4:2, ale polsko-brazylijski duet odrobił stratę breaka i uniknął przełamania w 10. gemie, gdy rywale byli o dwie piłki od seta. Oznaczeni "dwójką" debliści przejęli wówczas inicjatywę na korcie i zdobyli kluczowe przełamanie. Po 93 minutach wygrali ostatecznie 7:5, 7:5.

Kubot i Melo bronią w chińskiej stolicy tytułu oraz 500 punktów do rankingu deblistów. Cały czas mają bardzo duże szanse, aby wywalczyć przepustkę do londyńskich Finałów ATP World Tour. Ich niedzielnych przeciwników wyłoni sobotni półfinał, w którym brytyjska para Jamie Murray i Neal Skupski spotka się z Chorwatem Ivanem Dodigiem i Słowakiem Filipem Polaskiem. Nasz reprezentant i jego partner celują w 14. wspólne mistrzostwo w głównym cyklu.

China Open, Pekin (Chiny)
ATP Tour 500, kort twardy, pula nagród 3,515 mln dolarów
piątek, 4 października

półfinał gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Karen Chaczanow (Rosja) / Andriej Rublow (Rosja) 7:5, 7:5