WTA Tiencin: Caroline Garcia nie obroni tytułu. Julia Putincewa rozbiła Samanthę Stosur

Caroline Garcia na II rundzie zakończyła występ w turnieju WTA International w Tiencinie. Mistrzyni sprzed roku przegrała z Yafan Wang. Julia Putincewa łatwo pokonała Samanthę Stosur.

Caroline Garcia Getty Images / Fred Lee / Na zdjęciu: Caroline Garcia
Caroline Garcia (WTA 31) nie może być zadowolona z obecnego sezonu. Zaliczyła finał w Strasburgu i zdobyła tytuł w Nottingham, ale też z 11 turniejów odpadła w I rundzie i straciła miejsce w Top 30 rankingu. Francuzka nie obroni tytułu w Tiencinie. W środę w walce o ćwierćfinał przegrała 4:6, 2:6 z Yafan Wang (WTA 47). Tenisistka z Lyonu od stanu 4:3 straciła dziewięć z 11 kolejnych gemów. W ciągu 80 minut wykorzystała tylko jedną z czterech szans na przełamanie. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W ubiegłym sezonie Garcia zwyciężyła 7:6(10), 6:7(4), 6:3 po trzech godzinach i czterech minutach.

Kolejną rywalką Wang będzie Rebecca Peterson (WTA 59), która prowadziła 7:5, 3:2 z Xinyu Wang (WTA 155), gdy Chinka skreczowała z powodu kontuzji pleców. W ciągu 79 minut Szwedka odparła sześć z siedmiu break pointów. Miesiąc temu w Nanchangu tenisistka ze Sztokholmu zdobyła pierwszy singlowy tytuł w głównym cyklu.

Julia Putincewa (WTA 36) w 61 minut rozbiła 6:1, 6:2 Samanthę Stosur (WTA 91). Kazaszka zdobyła 34 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obroniła trzy break pointy, a sama zamieniła na przełamanie cztery z siedmiu okazji. W maju w Norymberdze Putincewa święciła pierwszy triumf w głównym cyklu.

W ćwierćfinale Kazaszka zmierzy się z Ons Jabeur (WTA 61), która wygrała 6:4, 6:2 z Xiyu Wang (WTA 154). W trwającym 75 minut meczu Tunezyjka zgarnęła 29 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła pięć z sześciu break pointów, a sama zaliczyła cztery przełamania.

Ons Jabeur (Tunezja) - Xiyu Wang (Chiny, Q) 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Julia Putincewa awansuje do półfinału turnieju WTA w Tiencinie?