ATP Bazylea: Stan Wawrinka pokonał Francesa Tiafoe'a. Zwycięstwa Stefanosa Tsitsipasa i Roberto Bautisty

Stan Wawrinka w trzech setach pokonał Francesa Tiafoe'a w II rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Bazylei. Do ćwierćfinału awansowali też Stefanos Tsitsipas i Roberto Bautista, odpadł David Goffin.

Marcin Motyka
Stan Wawrinka PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Głównym punktem czwartego dnia turnieju ATP w Bazylei był mecz II rundy Stana Wawrinki z Francesem Tiafoe'em. Starcie rutynowanego Szwajcara z utalentowanym Amerykaninem nie zawiodło. Po ponad dwuipółgodzinnej potyczce 34-letni reprezentant gospodarzy pokonał młodszego o 13 lat przeciwnika 6:3, 3:6, 7:5, zapisując na swoim koncie 14 asów, dwa przełamania i 50 uderzeń kończących.

W ćwierćfinale Wawrinka miał zmierzyć się z rodakiem i dziewięciokrotnym triumfatorem Swiss Indoors Basel, Rogerem Federerem. Do tego spotkania jednak nie dojdzie. Na konferencji prasowej po meczu z Tiafoe'em lozańczyk poinformował, że z powodu kontuzji pleców zrezygnował z dalszego udziału w turnieju.

Trudną przeprawę w 1/8 finału miał też Stefanos Tsitsipas. Rozstawiony z numerem trzecim Grek potrzebował trzech setów oraz dwóch godzin gry, by uporać się z kwalifikantem Ricardasem Berankisem. - W tie breaku pierwszego seta straciłem inicjatywę. Ale zachowałem spokój i druga partia w moim wykonaniu była idealna, udało mi się go dwukrotnie przełamać. To dało mi dodatkową pewność siebie. W trzeciej szybko odebrałem mu serwis i sam utrzymałem swoje podanie do samego końca - powiedział po zwycięstwie 6:7(4), 6:2, 6:4 21-latek z Aten, cytowany przez portal atptour.

O półfinał Tsitsipas (w czwartek sześć asów, cztery przełamania i 29 uderzeń wygrywających) zmierzy się z Filipem Krajinoviciem. Serb drugi raz w ciągu tygodnia okazał się lepszy od Fabio Fogniniego. Przed siedmioma dniami w Sztokholmie zwyciężył 6:1, 6:1, natomiast w czwartek wygrał 6:2, 6:4. Włoch w ciągu 72 minut gry popełnił aż 43 niewymuszone błędy.

Walczący o awans do Finałów ATP Tour Roberto Bautista pokonał 6:2, 4:6, 6:3 Richarda Gasqueta. W ćwierćfinale oznaczony "czwórką" Hiszpan zagra z Reillym Opelką. Amerykanin po dwóch godzinach i 25 minutach ograł 6:7(4), 7:6(4), 7:5 innego pretendenta do występu w londyńskim Masters, Davida Goffina.

Swiss Indoors Basel, Bazylea (Szwajcaria)