ATP Paryż: Łukasz Kubot i Marcelo Melo bez wygranej. Odpadli w I rundzie debla

Łukasz Kubot i Marcelo Melo szybko zakończyli występ w halowym turnieju ATP World Tour Masters 1000 na kortach twardych w Paryżu. W środę polsko-brazylijska para nie sprostała argentyńsko-amerykańskiemu duetowi Maximo Gonzalez i Austin Krajicek.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot i Marcelo Melo Getty Images / Elsa / Na zdjęciu: Łukasz Kubot i Marcelo Melo
Rozstawiona z trzecim numerem para Łukasz Kubot i Marcelo Melo wygrała paryski Masters w 2017 roku. Tym razem nie powtórzy sukcesu sprzed dwóch latach, bowiem już w I rundzie zakończyła występ w hali Bercy. Ich pogromcami okazali się Maximo Gonzalez i Austin Krajicek, którzy po raz pierwszy zagrali razem w głównym cyklu.

W pierwszym secie obie pary miały swoje szanse, ale do żadnego przełamania nie doszło. Kubot i Melo nie wykorzystali trzech okazji, a ich rywale czterech (wszystkie w drugim gemie). W takich okolicznościach o losach partii otwarcia decydował tie break, w którym Argentyńczyk i Amerykanin byli skuteczniejsi o jedno mini przełamanie.

Kubot i Melo poprawili grę w drugiej odsłonie. W czwartym gemie udało się im odebrać podanie Gonzalezowi, ale przeciwnicy wyrównali na po 4, bo serwis stracił Polak. Kluczowe dla tej części spotkania wydarzenia miały miejsce w 10. gemie, gdy podawał Krajicek. Przy trzecim setbolu Amerykanin popełnił podwójny błąd i na tablicy wyników było 1-1 w setach.

Kwestia zwycięstwa rozstrzygnęła się w super tie breaku. W rozgrywce tej Kubot i Melo wygrali ze stanu 3-5 cztery piłki z rzędu, ale nie poszli za ciosem po drugiej zmianie strony. Przy wyniku 8-8 tenisista z Belo Horizonte popełnił podwójny błąd, prezentując rywalom meczbola. Leworęczny Krajicek posłał wtedy mocny serwis i było po wszystkim.

Kubot i Melo przegrali po 114 minutach 6:7(5), 6:4, 8-10 i już na I rundzie zakończyli występ w Paryżu. Za tydzień polecą do Londynu, gdzie w dniach 10-17 listopada odbędzie się kończący sezon turniej ATP Finals 2019. Natomiast Gonzalez i Krajicek powalczą w czwartek o deblowy ćwierćfinał zawodów w hali Bercy albo z francusko-hiszpańską parą Benoit Paire i Fernando Verdasco, albo z hindusko-kanadyjskim duetem Rohan Bopanna i Denis Shapovalov.

Rolex Paris Masters, Paryż (Francja)
ATP World Tour Masters 1000, kort twardy w hali, pula nagród 5,207 mln euro
środa, 30 października

I runda gry podwójnej:

Maximo Gonzalez (Argentyna) / Austin Krajicek (USA) - Łukasz Kubot (Polska, 3) / Marcelo Melo (Brazylia, 3) 7:6(5), 4:6, 10-8