ATP Finals: Juan Sebastian Cabal i Robert Farah z szansami na awans. Kevin Krawietz i Andreas Mies wyeliminowani

Juan Sebastian Cabal i Robert Farah pokonali Niemców Kevina Krawietza i Andreasa Miesa w fazie grupowej ATP Finals 2019 w Londynie. Kolumbijczycy zachowali szanse na półfinał, a Niemcy zostali wyeliminowani.

Robert Farah (z lewej) i Juan Sebastian Cabal (z prawej) Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Robert Farah (z lewej) i Juan Sebastian Cabal (z prawej)
W poprzednich dniach mistrzowie Wimbledonu i US Open Juan Sebastian Cabal i Robert Farah przegrali dwa mecze, ale nie stracili szans na awans do półfinału. W piątek ich rywalami byli triumfatorzy Rolanda Garrosa Kevin Krawietz i Andreas Mies. Starcie wielkoszlemowych mistrzów padło łupem Kolumbijczyków, którzy pokonali Niemców 7:6(7), 6:2.

W pierwszym secie nie było przełamań. W tie breaku Cabal i Farah obronili piłkę setową przy 5-6. W drugiej partii Kolumbijczycy dwa razy odebrali rywalom podanie, w pierwszym i siódmym gemie. Wygrali 50. mecz w 2019 roku.

W ciągu 80 minut obie pary zaserwowały po cztery asy. Cabal i Farah zdobyli 38 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obronili dwa break pointy,a sami wykorzystali dwie z trzech szans na przełamanie. Kolumbijczycy po raz pierwszy spotkali się z Krawietzem i Miesem.

Taki wynik oznacza, że Cabal i Farah nie stracili szans na półfinał, za to nie mają ich już Krawietz i Mies. Jeśli w wieczornym meczu Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut pokonają Jeana-Juliena Rojera i Horię Tecaua w dwóch setach Francuzi wyjdą z pierwszego, a Kolumbijczycy z drugiego miejsca.

Rywalami Łukasza Kubota i Marcelo Melo w półfinale będą Herbert i Mahut lub Rojer i Tecau. Polak i Brazylijczyk o finał powalczą w sobotę o godz. 19:00 czasu polskiego.

Finały ATP World Tour, Londyn (Wielka Brytania)
Tour Championships, kort twardy w hali, pula nagród 9 mln dolarów
piątek, 15 listopada

Grupa A (Maks Mirny)

Juan Sebastian Cabal (Kolumbia, 1) / Robert Farah (Kolumbia, 1) - Kevin Krawietz (Niemcy, 3) / Andreas Mies (Niemcy, 3) 7:6(7), 6:2