Pekao Szczecin Open najlepszym challengerem w 2019 roku. Polski turniej wyróżniony po raz trzeci

Pekao Szczecin Open został uznany najlepszym turniejem rangi ATP Challenger Tour w 2019 roku. To trzecie takie wyróżnienie dla polskich zawodów w historii ich istnienia.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Jozef Kovalik, mistrz Pekao Szczecin Open 2019 Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Jozef Kovalik, mistrz Pekao Szczecin Open 2019
To ważna nagroda, bo przyznana na bazie oceny supervisora ATP oraz głosowania samych tenisistów. Pekao Szczecin Open po raz pierwszy został uznany najlepszym challengerem w 2002 roku. Drugą taką nagrodę organizatorzy otrzymali za sezon 2016. Trzecie takie wyróżnienie, za 2019 rok, pokazuje, że w Szczecinie bardzo ciężko pracuje się na sukces.

Nagroda dla Pekao Szczecin Open to wyróżnienie dla wszystkich ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju i sukcesu tej imprezy. Od sponsorów i dyrektora Krzysztofa Bobali po wolontariuszy i dzieci do podawania piłek. Znakomita organizacja i atmosfera sprawiają, że tenisiści często wracają do Szczecina. W tym roku odbyła się już 27. edycja tych zawodów, którą wygrał Słowak Jozef Kovalik. "Turniej ugruntował swoją pozycję jako najlepsze miejsce zarówno dla tenisistów, jak i fanów" - czytamy w uzasadnieniu ATP.

Stowarzyszenie Tenisistów Profesjonalnych przyznało również nagrody dla trzech innych challengerów: w Puerto Vallarta w Meksyku oraz Brunszwiku i Heilbronn w Niemczech. Natomiast jeśli chodzi o imprezy głównego cyklu, to wyróżnione zostały turnieje w Dosze (ATP World Tour 250), Acapulco (ATP World Tour 500) i Indian Wells (ATP World Tour Masters 1000).

- To naprawdę wielkie wyróżnienie i jestem dumny, że ponownie doceniono pracę całej ekipy, która rokrocznie tworzy turniej Pekao Szczecin Open. Szczecin, Brunszwik, Heilbronn i Puerto Vallarta zostały ocenione przez zawodników oraz supervisorów zdecydowanie najwyżej. Różnice między najlepszymi były jednak tak minimalne, że ponownie postanowiono przyznać więcej nagród, aby godnie uhonorować wszystkich tych, którzy na to zasłużyli - powiedział Krzysztof Bobala.

- Mnie osobiście bardzo cieszy to, że wysiłek, który wkładamy w przygotowanie kolejnych edycji turnieju jest regularnie doceniany. Zawodnicy chwalą komfortowe warunki, które im zapewniamy, obiekt stale się rozwija, a my odnotowujemy kolejne rekordy frekwencji. Te czynniki to tylko przykładowe elementy, które składają się na sukcesy Pekao Szczecin Open - dodał dyrektor turnieju.

Zobacz także:
Iga Świątek przygotowuje się do sezonu 2020
Karolina Woźniacka rozegra pożegnalny mecz w Kopenhadze

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wykop bramkarza i... katastrofa! Co on narobił? (wideo)
Czy lubisz turniej w Szczecinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×