ATP Doha: Stan Wawrinka pewnie w ćwierćfinale. Odpadł Frances Tiafoe

Stan Wawrinka odniósł siódme z rzędu zwycięstwo nad Jeremym Chardym i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Tour 250 na kortach twardych w katarskiej Dosze. Do tej fazy zakwalifikował się również Słoweniec Aljaz Bedene.

Rafał Smoliński
Stan Wawrinka Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Stan Wawrinka
Najwyżej rozstawiony Stan Wawrinka nie miał większym problemów z pokonaniem Jeremy'ego Chardy'ego. Ich wtorkowy pojedynek trwał 87 minut, a Szwajcar trzykrotnie przełamał serwis Francuza. Do tego posłał 12 asów i pewnie wygrał 6:3, 6:4. Dzięki temu Stan ma z reprezentantem Trójkolorowych perfekcyjny bilans 7-0.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego pierwszego meczu w sezonie, po paru miesiącach przerwy od grania. Myślę, że poziom był dobry. Byłem bardzo skoncentrowany i dobrze poruszałem się po korcie - powiedział dla atptour.com trzykrotny mistrz wielkoszlemowy, który w czwartkowym ćwierćfinale zmierzy się z Aljazem Bedene. Słoweniec pokonał we wtorek Kazacha Aleksandra Bublika 6:3, 7:5.

Wcześniej dokończono rywalizację w I rundzie. Rozstawiony z "ósemką" Frances Tiafoe pożegnał się z turniejem singla po trzysetowej porażce z Martonem Fucsovicsem. Węgier wygrał 6:4, 4:6, 6:4 i poprawił na 2-0 bilans spotkań z Amerykaninem. Jego przeciwnikiem będzie w środę Turek Cem Ilkel, który sprawił niespodziankę i wyeliminował Litwina Ricardasa Berankisa.

Pierwszego rywala poznał we wtorek oznaczony "dwójką" Rosjanin Andriej Rublow. W środę na jego drodze stanie Kazach Michaił Kukuszkin, który rozgromił Tunezyjczyka Maleka Jaziriego 6:0, 6:3. O miejsce w ćwierćfinale powalczą również ze sobą Laslo Djere i Pierre-Hugues Herbert. Rozstawiony z piątym numerem Serb pokonał Włocha Lorenzo Sonego, natomiast Francuz odprawił innego reprezentanta Italii, Marco Cecchinato.