Urszula Radwańska bez powodzenia w Burnie. Przegrała już w I rundzie

Urszula Radwańska już I rundzie pożegnała się z turniejem ITF o puli nagród 60 tys. dolarów na kortach twardych w Burnie. Niespodziewaną pogromczynią Polki okazała się Słowaczka Zuzana Zlochova.

Rafał Smoliński
Urszula Radwańska Getty Images / Aaron Gilbert/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Urszula Radwańska
Po pierwszym secie nic nie zapowiadało porażki Urszuli Radwańskiej (WTA 221). Krakowianka przegrała co prawda gema otwarcia, ale potem zdobyła trzy z rzędu przełamania i pierwszy set zakończył się zdecydowanym zwycięstwem krakowianki 6:1.

Jeszcze drugą partię Polka otworzyła przełamaniem, ale potem przewagę na korcie miała Zuzana Zlochova (WTA 335). Słowaczka błyskawicznie odrobiła strata, po czym zdobyła kluczowego breaka w szóstym gemie. Z kolei w trzecim secie reprezentantka naszych południowych sąsiadów uzyskała trzy przełamania, na co Radwańska odpowiedziała tylko jednym.

Polka przegrała ostatecznie 6:1, 3:6, 2:6 i szybko zakończyła przygodę z imprezą ITF rozgrywaną na Tasmanii. Wcześniej bez powodzenia startowała w Bendigo oraz w eliminacjach do wielkoszlemowego Australian Open 2020. Przeciwniczką Zlochovej w pojedynku o ćwierćfinał będzie Japonka Ayano Shimizu lub Amerykanka Sachia Vickery.

Caterpillar Burnie International, Burnie (Australia)