Tenis. ATP Pune: Ricardas Berankis i Jegor Gerasimow po wielu miesiącach w półfinale. Jiri Vesely obronił meczbole

Ricardas Berankis w trzech setach pokonał Yuichiego Sugitę i awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 250 w Pune. Po wielu miesiącach w 1/2 finału imprezy głównego cyklu są też Jegor Gerasimow i Jiri Vesely.

Marcin Motyka
Ricardas Berankis PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: Ricardas Berankis
Ricardas Berankis znakomicie wykorzystuje wysoki numer rozstawienia, z jakim występuje w turnieju ATP w Pune, i dotarł już do półfinału. W spotkaniu ćwierćfinałowym Litwin, oznaczony "dwójką", przegrywał z Yuichim Sugitą 4:6 i 5:6, lecz zdobył osiem z końcowych dziesięciu gemów pojedynku i ostatecznie pokonał Japończyka 4:6, 7:6(4), 6:2.

W swoim pierwszym od października 2017 roku półfinale imprezy głównego cyklu Berankis zmierzy się z Jirim Veselym. Czech w piątek po dwuipółgodzinnej batalii pokonał 2:6, 6:1, 7:6(11) Ilję Iwaszkę, w tie breaku decydującego seta broniąc dwóch piłek meczowych. Na awans do 1/2 finału zawodów rangi ATP Tour Vesely czekał od czerwca 2018.

James Duckworth zatrzymał rewelacyjnego Roberto Marcorę. Włoch do głównej drabinki Tata Open Maharashtra przebijał się przez eliminacje, w pokonanym polu pozostawił m.in. najwyżej rozstawionego Benoita Paire'a, ale w meczu z oznaczonym numerem szóstym Australijczykiem dwukrotnie został przełamany i w efekcie przegrał 3:6, 6:7(4).

28-letni Duckworth w swoim pierwszym w karierze półfinale na poziomie ATP Tour zagra z Jegorem Gerasimowem. Rozstawiony z numerem ósmym Białorusin w trzech setach pokonał Soona Woo Kwona, turniejową "czwórkę". Mecz dobiegł końca o godz. 1:00 lokalnego czasu. Gerasimow po raz drugi zameldował się w 1/2 finału zmagań głównego cyklu (poprzednio we wrześniu zeszłego roku w Petersburgu).

Tata Open Maharashtra, Pune (Indie)
ATP 250, kort twardy, pula nagród 546,3 tys. dolarów
piątek, 7 lutego

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Ricardas Berankis (Litwa, 2) - Yuichi Sugita (Japonia, 5) 4:6, 7:6(4), 6:2
James Duckworth (Australia, 6) - Roberto Marcora (Włochy, Q) 6:3, 7:6(4)
Jegor Gerasimow (Białoruś, 8) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa, 4) 4:6, 7:6(1), 6:4
Jiri Vesely (Czechy) - Ilja Iwaszka (Białoruś) 2:6, 6:1, 7:6(11)