Tenis. ATP Rotterdam: Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime przegrali zażarty bój. Odpadli w ćwierćfinale

Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime na ćwierćfinale zakończyli występ w grze podwójnej turnieju ATP Tour 500 w Rotterdamie. Polak i Kanadyjczyk zostali wyeliminowani przez Ravena Klaasena i Olivera Maracha.

Hubert Hurkacz Getty Images / Greg Bowker / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz i Felix Auger-Aliassime wspólny występ w Rotterdamie rozpoczęli od sprawienia niespodzianki. W poniedziałek wyeliminowali rozstawionych z numerem trzecim Holendra Wesleya Koolhofa i Chorwata Nikolę Mekticia. W czwartek odpadli w ćwierćfinale po zażartej batalii. Polak i Kanadyjczyk przegrali 4:6, 7:6(5), 8-10 z reprezentantem RPA Ravenem Klaasenem i Austriakiem Oliverem Marachem.

W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Klaasen i Marach uzyskali na 4:3. W drugiej partii reprezentant RPA i Austriak z 0:3 doprowadzili do tie breaka. W nim wypuścili z rąk prowadzenie 3-0. Hurkacz i Auger-Aliassime doprowadzili do super tie breaka, w którym wyszli na 7-4. Polak i Kanadyjczyk stracili sześć z siedmiu kolejnych punktów i pożegnali się z turniejem.

W trwającym godzinę i 43 minuty meczu Auger-Aliassime i Hurkacz zaserwowali 11 asów, z czego sześć w pierwszym secie. Klaasen i Marach popełnili dziewięć podwójnych błędów, z czego pięć w drugiej partii. Wykorzystali trzy z sześciu break pointów i zdobyli 38 z 48 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

W Rotterdamie Hurkacz wygrał pierwszy w tym roku deblowy mecz. W ATP Cup w Sydney doznał trzech porażek w parze z Łukaszem Kubotem. Z Australian Open odpadł w I rundzie razem z Vaskiem Pospisilem.

Polak po raz pierwszy wziął udział w turnieju w Rotterdamie. W singlu odpadł w I rundzie po porażce ze Stefanosem Tsitsipasem.

ABN AMRO World Tennis Tournament, Rotterdam (Holandia)
ATP 500, kort twardy w hali, pula nagród 2,013 mln euro
czwartek, 13 lutego

ćwierćfinał gry podwójnej:

Raven Klaasen (RPA) / Oliver Marach (Austria) - Felix Auger-Aliassime (Kanada) / Hubert Hurkacz (Polska) 6:4, 6:7(5), 10-8

Magda Linette o meczu ze Shuai Peng. "Udało mi się wykonać kilka niesamowitych zagrań"

Czy w 2020 roku Hubert Hurkacz wygra turniej ATP w deblu?