Tenis. WTA Dubaj: Ons Jabeur zwyciężyła Alison Riske. Marketa Vondrousova i Elise Mertens w II rundzie

Ons Jabeur pokonała Alison Riske i awansowała do II rundy turnieju WTA Premier w Dubaju. Marketa Vondrousova wygrała z Anastasiją Sevastovą, a Elise Mertens rozbiła Qiang Wang.

Ons Jabeur PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Ons Jabeur
W Dubaju Ons Jabeur (WTA 45) notuje pierwszy występ od Australian Open. W Melbourne zanotowała premierowy wielkoszlemowy ćwierćfinał. W poniedziałek zwyciężyła 7:6(3), 1:6, 6:3 Alison Riske (WTA 18). W pierwszym secie Tunezyjka wróciła ze stanu 0:2, a w drugim jedynego gema zdobyła przy 0:5. W trzeciej partii było jedno przełamanie, które Jabeur zdobyła na 5:3.

W trwającym dwie godziny i 12 minut meczu Riske popełniła 11 podwójnych błędów, z czego osiem w pierwszym secie. Jabeur zdobyła 36 z 45 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie starcie tych tenisistek. W 2018 roku w Miami z wygranej cieszyła się Amerykanka.

W II rundzie Jabeur zmierzy się z Simoną Halep. - Rozpoczynając rok, stawiałam sobie wielkie cele. Myślę, że psychicznie jestem gotowa do gry na wielkich kortach. Mam nadzieję, że teraz ustanowię dla siebie nową mentalność. Wierzę, że mogę odnosić zwycięstwa - mówiła Tunezyjka dla wtatennis.com.

Marketa Vondrousova (WTA 17) pokonała 6:3, 6:2 Anastasiję Sevastovą (WTA 41). W ciągu 69 minut Czeszka odparła pięć break pointów i zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Wywalczyła 25 z 31 punktów przy własnym pierwszym podaniu. To jej drugie zwycięstwo nad Łotyszką. W ubiegłym sezonie Vondrousova rozbiła Sevastovą 6:2, 6:0 w IV rundzie Rolanda Garrosa i doszła do swojego pierwszego wielkoszlemowego finału.

Barbora Strycova (WTA 35) wróciła z 1:3 w trzecim secie i wygrała 7:6(3), 2:6, 6:4 z Amandą Anisimovą (WTA 29) po dwóch godzinach i 33 minutach. Czeszka zdobyła o sześć punktów mniej (100-106), ale zameldowała się w II rundzie. W pierwszym spotkaniu tych zawodniczek, w ubiegłym sezonie w Auckland, lepsza była Amerykanka.

Elise Mertens (WTA 22) wróciła z 0:2 w pierwszym secie i w 62 minuty rozbiła 6:3, 6:0 Qiang Wang (WTA 28). Belgijka wykorzystała sześć z siedmiu break pointów i zdobyła 57 z 93 rozegranych punktów (61 proc.). Poprawiła na 2-3 bilans meczów z Chinką.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)

Ons Jabeur (Tunezja, WC) - Alison Riske (USA) 7:6(3), 1:6, 6:3

wolne losy: Simona Halep (Rumunia, 1); Karolina Pliskova (Czechy, 2)

WTA Dubaj: Kim Clijsters wraca po ośmiu latach. "Mam oczekiwania, ale nie dotyczą wyników ani rankingu"