Tenis. ATP Marsylia: Benoit Paire lepszy od rodaka. Mikael Ymer wygrał trzysetowy bój z Richardem Gasquetem

We francuskim meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 250 w Marsylii Benoit Paire w dwóch setach pokonał Gregoire'a Barrere'a. Inny reprezentant gospodarzy, Richard Gasquet, w trzech partiach przegrał z Mikaelem Ymerem.

Marcin Motyka
Benoit Paire Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Benoit Paire
Richard Gasquet w ostatnim czasie ma wiele problemów ze zdrowiem. Z powodu kontuzji kolana opuścił styczniowe turnieje w Australii, a występy w 2020 roku zainaugurował dopiero na początku lutego w Montpellier, gdzie jednak doznał urazu mięśni brzucha. Znów musiał pauzować, tym razem tylko kilkanaście dni. Do rozgrywek wrócił w imprezie ATP w Marsylii, w której odpadł już w I rundzie, bo w poniedziałek przegrał 3:6, 6:3, 5:7 z Mikaelem Ymerem.

Na zwycięstwo nad starszym od siebie o 12 lat Gasquetem 21-letni Ymer pracował aż dwie godziny i 22 minuty. W tym czasie zaserwował sześć asów, uzyskał cztery przełamania i zdobył 100 punktów, o cztery więcej od rywala. W II rundzie Szwed zmierzy się z Stefanosem Tsitsipasem, turniejową "dwójką".

W pojedynku dwóch reprezentantów gospodarzy Benoit Paire posłał 13 asów, ani razu nie stracił podania i pokonał 6:4, 7:6(1) posiadacza dzikiej karty Gregoire'a Barrere'a. W 1/8 finału oznaczony numerem szóstym Francuz zagra z Aleksandrem Bublikiem, który ograł 6:4, 7:5 Martona Fucsovicsa.

W poniedziałek odbyły się również spotkania decydującej rundy kwalifikacji. Awanse do turnieju wywalczyli Jegor Gerasimow, Norbert Gombos, Dennis Novak i Ilja Iwaszka.

Z kolei Emil Ruusuvuori wszedł do głównej drabinki jako tzw. "szczęśliwy przegrany". Fin zastąpi Filipa Krajinovicia, który wycofał się z udziału w Open 13 z powodu kontuzji lewej stopy.