Tenis. ATP Acapulco: Łukasz Kubot i Marcelo Melo w ćwierćfinale. Polak o krok od jubileuszu

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zameldowali się w ćwierćfinale gry podwójnej turnieju ATP Tour 500 na kortach twardych w Acapulco. Polski tenisista jest o krok od wygrania swojego 400. deblowego meczu w głównym cyklu.

Rafał Smoliński
Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej) Getty Images / Darrian Traynor / Na zdjęciu: Łukasz Kubot (z lewej) i Marcelo Melo (z prawej)
Środowymi przeciwnikami Łukasza Kubota i Marcelo Melo byli Feliciano Lopez i Marc Lopez. Hiszpanie tworzyli swego czasu bardzo groźną i utytułowaną parę. Ich największym sukcesem jest triumf na kortach Rolanda Garrosa w 2016 roku. Polak i Brazylijczyk grali z nimi trzykrotnie w sezonie 2017 i wygrali dwa razy.

W pierwszym secie meczu w Acapulco Kubot i Melo ani razu nie stracili serwisu i zdobyli kluczowe przełamanie w 12. gemie. W drugiej odsłonie Hiszpanie wysunęli się na 4:3 z przewagą breaka, lecz nie poszli za ciosem. Nasz reprezentant i jego partner wygrali trzy kolejne gemy i cały mecz 7:5, 6:4.

Kubot i Melo po 80 minutach zameldowali się w ćwierćfinale otwartych mistrzostw Meksyku. W czwartek ich przeciwnikami będą Bułgar Grigor Dimitrow i Amerykanin Taylor Fritz, którzy pozostają jeszcze w rywalizacji singlistów. Lubinianin powalczy nie tylko o półfinał, ale także o 400. deblowe zwycięstwo w głównym cyklu.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)
ATP Tour 500, kort twardy, pula nagród 1,845 mln dolarów
środa, 26 lutego

I runda gry podwójnej:

Łukasz Kubot (Polska, 2) / Marcelo Melo (Brazylia, 2) - Feliciano Lopez (Hiszpania, WC) / Marc Lopez (Hiszpania, WC) 7:5, 6:4

Maria Szarapowa żegna się z zawodowymi kortami. "Tenis pokazał mi świat"