Tenis. WTA Acapulco: Heather Watson rozprawiła się z Kateryną Bondarenko. Renata Zarazua poszła za ciosem

Heather Watson pokonała Katerynę Bondarenko w II rundzie turnieju WTA International w Acapulco. Do ćwierćfinału awansowała Meksykanka Renata Zarazua.

Heather Watson Getty Images / Robert Cianflone / Na zdjęciu: Heather Watson
W środę w Acapulco rozegrano wszystkie mecze II rundy. Heather Watson (WTA 69) zwyciężyła 7:6(2), 6:2 Katerynę Bondarenko (WTA 494). W pierwszym secie Brytyjka wróciła ze stanu 3:5 i obroniła dwie piłki setowe w 10. gemie. W trwającym godzinę i 44 minuty meczu zdobyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu i wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. Ukrainka popełniła dziewięć podwójnych błędów.

Kolejną rywalką Watson będzie Christina McHale (WTA 86), która wygrała 5:7, 6:4, 6:3 z Caroline Dolehide (WTA 139) po dwóch godzinach i 51 minutach. Wyżej notowana Amerykanka odparła 10 z 13 break pointów i zaliczyła pięć przełamań. Zdobyła o siedem punktów więcej od rodaczki (108-101). W 2014 roku McHale doszła w Acapulco do finału.

Renata Zarazua (WTA 270) poszła za ciosem po wyeliminowaniu Sloane Stephens. W II rundzie odrodziła się ze stanu 4:6, 2:4 i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:0 Katie Volynets (WTA 384) po dwóch godzinach i 42 minutach. Meksykanka popełniła siedem podwójnych błędów, a Amerykanka miała ich aż 17. Reprezentantka gospodarzy zniwelowała 12 z 14 break pointów. Siedem z nich odparła w siódmym gemie drugiego seta.

Następną przeciwniczką Meksykanki będzie Tamara Zidansek (WTA 74), która w starciu Słowenek obroniła wszystkie sześć break pointów i pokonała 6:2, 6:2 Kaję Juvan (WTA 125). Ta niżej notowana w poprzedniej rundzie wyeliminowała Venus Williams po odparciu siedmiu piłek meczowych. Lin Zhu (WTA 77) wygrała 7:6(2), 7:5 z Katie Boulter (WTA 394). W drugim secie Chinka odrobiła stratę z 2:4.

W ćwierćfinale Zhu zmierzy się ze swoją rodaczką Xiyu Wang (WTA 127), która wykorzystała dziewięć z 13 szans na przełamanie i zwyciężyła Sarę Errani (WTA 185) po dwóch godzinach i 22 minutach. 18-letnia Chinka popełniła 13 podwójnych błędów, ale też zaserwowała 13 asów. Włoszka w Acapulco zdobyła dwa tytuły w czasach, gdy turniej odbywał się na kortach ziemnych (2012, 2013).

Leylah Annie Fernandez (WTA 190) rozbiła 6:3, 6:0 Nao Hibino (WTA 71) i awansowała do pierwszego ćwierćfinału w głównym cyklu. W ciągu 64 minut 17-letnia Kanadyjka obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała wszystkie pięć szans na przełamanie. W drugim secie straciła tylko pięć punktów. Było to drugie spotkanie tych zawodniczek w WTA Tour. W ubiegłym sezonie w Hiroszimie zwyciężyła Japonka po trzysetowym maratonie.

Kolejną rywalką Fernandez będzie Anastazja Potapowa (WTA 97), która pokonała 6:3, 6:3 Tatjanę Marię (WTA 90). W trwającym 84 minuty spotkaniu Rosjanka zdobyła 16 z 22 punktów przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Abierto Mexicano Telcel, Acapulco (Meksyk)