Tenis. WTA Lyon: Sofia Kenin w ćwierćfinale po obronie piłki meczowej. Porażka Kristiny Mladenović

Sofia Kenin obroniła piłkę meczową i pokonała Jaqueline Cristian w II rundzie turnieju WTA International w Lyonie. Odpadła Kristina Mladenović, która przegrała z Anną-Leną Friedsam.

Sofia Kenin Getty Images / Quality Sport Images / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W lutym Sofia Kenin (WTA 5) miała serię trzech z rzędu przegranych meczów. W Lyonie mistrzyni Australian Open na początek odprawiła Rosjankę Witalię Diaczenko. W II rundzie stoczyła zażartą batalię z Jaqueline Cristian (WTA 174). Amerykanka zwyciężyła Rumunkę 6:7(5), 7:5, 6:4. Kenin wróciła ze stanu 6:7, 3:5 i obroniła piłkę meczową.

- Cristian grała bez presji. Przeszła kwalifikacje, więc wiedziałam, że wyjdzie na kort i pokaże dobry tenis. Oczywiście nie czułam zbyt dobrze swojej gry. Byłam sfrustrowana przez cały mecz. Nie mogłam odnaleźć mojego rytmu, ale po prostu walczyłam. Udało mi się wygrać - czuję ulgę i jestem szczęśliwa - mówiła Kenin dla wtatennis.com.

W trwającym dwie godziny i 31 minut meczu Cristian zaserwowała 11 asów, ale wykorzystała tylko cztery z 12 break pointów. Kenin na przełamanie zamieniła sześć z 14 szans. Zdobyła o sześć punktów więcej od Rumunki (117-111). Kolejną rywalką Amerykanki będzie Oceane Dodin (WTA 130). Francuzka w II rundzie nie musiała wychodzić na kort, bo Jil Teichmann (WTA 66) wycofała się z powodu kontuzji prawej kostki.

Kristina Mladenović (WTA 42) przegrała 3:6, 3:6 z Anną-Leną Friedsam (WTA 136). W ciągu 72 minut Niemka wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła 23 z 31 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Było to drugie spotkanie tych tenisistek. W 2016 roku w Eastbourne z wygranej cieszyła się Francuzka.

W ćwierćfinale Friedsam zmierzy się z Viktorią Kuzmovą (WTA 85), która zwyciężyła 6:4, 4:6, 6:4 Terezę Martincovą (WTA 132). Słowaczka obroniła siedem z 11 break pointów, a sama zaliczyła pięć przełamań. Zdobyła o sześć punktów więcej od Czeszki (103-97). Było to ich pierwsze starcie.

Daria Kasatkina (WTA 73) wygrała 6:3, 6:2 z Iriną Barą (WTA 168). W ciągu 65 minut Rosjanka zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans i zgarnęła 61 ze 100 rozegranych punktów (61 proc.). W ćwierćfinale tenisistki z Togliatti spotka się z Camilą Giorgi.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)