Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rakietą w koronawirusa. Polscy tenisiści apelują o pomoc dla personelu medycznego (wideo)

Polscy tenisiści proszą o pomoc dla personelu medycznego. W ramach akcji #rakietąwkoronawirusa chcą zebrać 500 tys. złotych dla wybranych szpitali.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Agnieszka Radwańska WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska

Z inicjatywy Sandry Zaniewskiej - organizatorem zbiórki jest Fundacja Sensoria, która już prowadzi działania mające na celu wspieranie służby zdrowia w walce z COVID-19 - poprzez społeczną zbiórkę na zakup sprzętu medycznego do walki z koronawirusem. Pieniądze można wpłacać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl (szczegóły tutaj).

Do akcji dołączyli najlepsi polscy tenisiści ostatnich lat: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Paula Kania i Magdalena Fręch. 

Ich celem jest zebranie 500 tys. złotych na rzecz szpitali w Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i Tomaszowie Lubelskim. Za zgromadzone pieniądze zostaną zakupione przyłbice ochronne, ️maseczki FFP 3 i FFP 2, kombinezony ochronne, rękawiczki ochronne lateksowe oraz nitrylowe i maseczki chirurgiczne.

Jak na razie w Polsce potwierdzono ponad 1300 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 16 osób zmarło. Z powodu rozprzestrzeniającej się choroby COVID-19 rozgrywki w tenisie są zawieszone co najmniej do 7 czerwca 2020 roku. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zawodnicy powrócą do rywalizacji.

Czytaj także:
Federer prosi o rozsądek: Wzajemna pomoc jest teraz ważniejsza niż kiedykolwiek
Poruszający wpis Dokić. "Musimy sobie pomagać zamiast walczyć w supermarketach"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×