Rakietą w koronawirusa. Polscy tenisiści wystawili przedmioty na licytacje

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

Rakiety Igi Świątek i Kamila Majchrzaka czy sukienki Magdy Linette i Urszuli Radwańskiej można nabyć w ramach aukcji charytatywnych. Ich celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz szpitali w dobie pandemii koronawirusa.

Choroba COVID-19 szybko rozszerza się po świecie i wymaga znacznych nakładów na służbę zdrowia. Była polska tenisistka, a obecnie trenerka Sandra Zaniewska zainicjowała akcję "Rakietą w koronawirusa". Przy pomocy Fundacji Sensoria zbierane są fundusze na rzecz wyposażenia szpitali w Lublinie, Rzeszowie, Szczecinie i Tomaszowie Lubelskim (więcej tutaj).

Inicjatywę Zaniewskiej wsparli inni czołowi polscy tenisiści ostatnich lat: Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Hubert Hurkacz, Kamil Majchrzak, Łukasz Kubot, Magda Linette, Iga Świątek, Alicja Rosolska, Katarzyna Kawa, Paula Kania i Magdalena Fręch.

Teraz w ramach aukcji internetowych można nabyć cenne przedmioty, z których dochód zostanie przeznaczony na polskie szpitale. Fani tenisa mogą licytować m.in. koszulki reprezentacji Polski w Fed Cup i ATP Cup, rakiety Igi Świątek i Kamila Majchrzaka czy sukienki Magdy Linette i Urszuli Radwańskiej. Więcej o aukcjach można dowiedzieć się tutaj.

Jak na razie w Polsce potwierdzono 5955 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 181 osób zmarło. Z powodu rozprzestrzeniającej się choroby COVID-19 rozgrywki w tenisie są zawieszone co najmniej do 13 lipca 2020 roku. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy zawodnicy powrócą do rywalizacji.

Czytaj także: Szlachetny gest Nicka Kyrgiosa Simona Halep nie traci pozytywnego nastawienia

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: