Tenis. UTR Pro Match Series: Hubert Hurkacz wygrał z Reillym Opelką. Polak zachował szansę na finał

Hubert Hurkacz w trzech setach pokonał Reilly'ego Opelkę w meczu trzeciej kolejki fazy grupowej rozgrywanego na korcie twardym w West Palm Beach turnieju UTR Pro Match Series. Tym samym Polak zachował szansę na awans do finału.

Marcin Motyka
Hubert Hurkacz Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Po dwóch kolejkach fazy grupowej UTR Pro Match Series Hubert Hurkacz miał w dorobku jedno zwycięstwo (z Tommym Paulem) i jedną porażkę (z Miomirem Kecmanoviciem). W sobotę, na zakończenie pierwszej fazy, zmierzył się z Reillym Opelką, który w piątek odniósł dwa zwycięstwa.

Był to niezwykle ważny mecz w perspektywie awansu do finału zawodów. Ostatecznie Hurkacz zwyciężył w trzech setach i zachował szansę na występ w meczu o tytuł.

Mecz rozpoczął się doskonale dla Hurkacza, który już w gemie otwarcia uzyskał przełamanie po tym, jak Opelka przy break poincie przestrzelił forhend. Do końca partii Polak znakomicie spisywał się przy własnym podaniu i zwyciężył 4:2.

W drugiej odsłonie Opelka błyskawicznie wyszedł na prowadzenie 3:0. Hurkacz próbował odrobić stratę, lecz nie wykorzystał piłek na przełamanie i ten set padł łupem reprezentanta gospodarzy.

Trzeci set toczył się pod dyktando serwujących. Gdy wydawało się, że o jego losach zadecyduje tie break, Hurkacz stanął przed wielką szansą. W szóstym gemie wywalczył dwa meczbole. Wykorzystał pierwszego, posyłając wygrywający forhend.

Hurkacz zakończył fazę wstępną z dwiema wygranymi i jedną porażką. Polak awansuje do finału, jeśli w ostatnim meczu grupowym Paul pokona Kecmanovicia. Opelka natomiast jest już pewny występu w meczu o tytuł.

UTR Pro Match Series, West Palm Beach (USA)