Tenis. Challenger Todi: Karol Drzewiecki i Szymon Walków w ćwierćfinale debla

Karol Drzewiecki i Szymon Walków zdecydowali się wziąć udział w turnieju ATP Challenger Tour na kortach ziemnych we włoskiej miejscowości Todi. Polacy wygrali we wtorek pierwszy mecz.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W poniedziałek ujawniono, że jeden z graczy otrzymał pozytywny wynik na COVID-19, ale szybko został odizolowany. Turniej w Todi jest jednym z dwóch pierwszych challengerów, jakie są rozgrywane w dobie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Część tenisistów zdecydowała się na czeską Pragę, gdzie gwiazdą jest Szwajcar Stan Wawrinka.

Do Todi przylecieli Karol Drzewiecki i Szymon Walków. Polska para została w turnieju debla rozstawiona z trzecim numerem i we wtorek rozegrała pierwszy od pięciu miesięcy mecz na zawodowych kortach. Ich przeciwnikami byli Maxime Janvier i Bernabe Zapata Miralles.

W pierwszym secie to Francuz i Hiszpan mieli dwie okazje na przełamanie, lecz Biało-Czerwoni okazali się lepsi po tie breaku. W drugiej odsłonie gra także była wyrównana. Tym razem jednak Polacy zaatakowali w 12. gemie i zdobyli kluczowego breaka.

Po 79 minutach Drzewiecki i Walków zwyciężyli ostatecznie 7:6(3), 7:5 i awansowali do ćwierćfinału. Kolejnych przeciwników poznają w środę, gdy zmierzą się hiszpańsko-argentyński debel Roberto Carballes i Marco Trungelliti oraz włosko-francuska para Filippo Baldi i Antoine Hoang.

Internazionali di Tennis Citta di Todi, Todi (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 88,5 tys. euro
wtorek, 18 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) - Maxime Janvier (Francja) / Bernabe Zapata Miralles (Hiszpania) 7:6(3), 7:5