Tenis. US Open: Serena Williams zameldowała się w II rundzie. Ekspresowe wygrane Wiktorii Azarenki i Madison Keys

Serena Williams pokonała Kristie Ahn i awansowała do II rundy wielkoszlemowego US Open 2020. Wiktoria Azarenka rozbiła Barbarę Haas, a Madison Keys nie dała szans Timei Babos.

Serena Williams PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Serena Williams
We wtorek Serena Williams (WTA 8) rozpoczęła walkę o 24. wielkoszlemowy tytuł i wyrównanie rekordu Margaret Court. Amerykanka notuje 20. start w US Open. Na początek pokonała 7:5, 6:3 swoją rodaczkę Kristie Ahn (WTA 96). Sześciokrotna mistrzyni nowojorskiej imprezy w obu setach wróciła ze stanu 0:2.

W trwającym 81 minut spotkaniu Williams zaserwowała 13 asów i zdobyła 33 z 39 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Zanotowano jej 28 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędów. Ahn również miała 24 pomyłki, ale przy 12 piłkach wygranych bezpośrednio. Kolejną rywalką Williams będzie Rosjanka Margarita Gasparian.

Wiktoria Azarenka (WTA 27) jest na fali po wygraniu turnieju w Nowym Jorku (przeniesionego z Cincinnati). W I rundzie US Open Białorusinka w 59 minut rozbiła 6:1, 6:2 Barbarę Haas (WTA 139). Dwukrotna mistrzyni Australian Open spotkanie zakończyła z dorobkiem 20 kończących uderzeń przy zaledwie siedmiu niewymuszonych błędach. Wykorzystała cztery z ośmiu break pointów i zdobyła 11 z 12 punktów przy siatce.

Łatwo z pierwszą rywalką rozprawiła się również Madison Keys (WTA 14). Amerykanka w 55 minut rozgromiła 6:1, 6:1 Timeę Babos (WTA 101). Finalistka US Open 2017 zgarnęła 24 z 26 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Naliczono jej 19 kończących uderzeń i 14 niewymuszonych błędów. Babos miała dwie piłki wygrane bezpośrednio i 15 pomyłek.

Kaia Kanepi (WTA 100) w 68 minut rozbiła 6:1, 6:2 Katerinę Siniakovą (WTA 57). Estonka posłała pięć asów i zdobyła 10 z 11 punktów przy siatce. Wykorzystała sześć z 14 break pointów. Pokusiła się o 26 kończących uderzeń przy 21 niewymuszonych błędach. Czeszka miała trzy piłki wygrane bezpośrednio i 21 pomyłek. W II rundzie Kanepi, która w Nowym Jorku dwa razy doszła do ćwierćfinału (2010, 2017), zmierzy się z Ons Jabeur, pogromczynią Katarzyny Kawy.

Wiera Zwonariowa (WTA 178) przegrała 4:6, 5:7 z Leylah Annie Fernandez (WTA 104). Kanadyjka posłała 24 kończące uderzenia przy 13 niewymuszonych błędach. Rosjance naliczono 22 piłki wygrane bezpośrednio i 23 pomyłki. Moskwianka jest finalistką nowojorskiej imprezy z 2010 roku. Fernandez uzyskała trzy przełamania i jest w II rundzie w debiucie w US Open. W ubiegłym roku triumfowała w juniorskim Rolandzie Garrosie. Następną jej przeciwniczką będzie Sofia Kenin.

Anna Kalinska (WTA 110) pokonała 6:4, 6:3 Ninę Stojanović (WTA 86). Rosjanka zniwelowała pięć z sześciu break pointów, a sama zamieniła na przełamanie trzy z czterech szans. Alize Cornet (WTA 56) zwyciężyła 6:3, 1:6, 6:0 Lauren Davis (WTA 65) w godzinę i 44 minuty. Francuzka zdobyła 27 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu i spożytkowała pięć z 12 break pointów.