Tenis. ATP Kitzbuehel: Hubert Hurkacz odpadł w II rundzie. Porażka w kiepskim stylu z Maximilianem Martererem

Hubert Hurkacz na II rundzie zakończył występ w zawodach ATP Tour 250 na kortach ziemnych w austriackim Kitzbuehel. W czwartek polski tenisista przegrał w dwóch setach z Niemcem Maximilianem Martererem.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Czwartkowy rywal Huberta Hurkacza (ATP 33) był już w 2018 roku 45. rakietą świata i grał w IV rundzie Rolanda Garrosa, ale kontuzja kolana zahamowała jego rozwój. Obecnie Maximilian Marterer zajmuje 337. pozycję i stara się odbudować ranking. W Kitzbuehel doszło do jego pierwszego spotkania z tenisistą z Wrocławia.

Hurkacz miał bardzo nieudany początek meczu. Serwował na niskim poziomie i przegrywał wymiany. Drugiego gema rozpoczął od podwójnego błędu, a potem trzykrotnie posłał piłkę w aut i szybko stracił serwis. Przed zmianą stron mógł jeszcze odrobić breaka, ale Marterer obronił się i wyszedł na 3:0.

Niemiec nie musiał nawet pokazywać pełni swoich możliwości. W czwartym gemie nie zdołał co prawda przełamać podania "Hubiego", ale już po zmianie stron pojawiły się kolejne break pointy. Nasz reprezentant pomylił się wówczas czterokrotnie i oddał serwis po podwójnym błędzie. Marterer nie miał problemu z zakończeniem seta w siódmym gemie.

Na początku drugiej odsłony Hurkacz także nie odnalazł właściwego dla siebie rytmu. Tym razem "Maxi" ruszył do ataku w trzecim gemie. Po kilku błędach Polaka Niemiec miał dwa break pointy. Wtedy znakomicie trafił forhendem po linii i uzyskał przełamanie.

Przy wyniku 1:2 nasz reprezentant zaczął prezentować się z nieco lepszej strony. Wykorzystał słabsze podanie przeciwnika i wyrównał stan seta. 25-letni Marterer błyskawicznie odpowiedział. Przejął inicjatywę na korcie i wyszedł na prowadzenie 3:2.

23-latek z Wrocławia jeszcze raz poderwał się do walki. W szóstym gemie zdobył drugie w meczu przełamanie. Jednak Niemiec znów szybko odpowiedział. Po dwóch nieudanych akcjach Polaka wysunął się na 4:3 i tym razem nie oddał już przewagi do końca pojedynku.

Nasz tenisista zanotował w czwartek trzy podwójne błędy i wygrał zaledwie 43 proc. piłek przy własnym serwisie. Pięciokrotnie dał się przełamać, a sam odpowiedział tylko dwoma breakami. Natomiast reprezentant naszych zachodnich sąsiadów posłał trzy asy i popełnił trzy podwójne błędy. W sumie zdobył 61 ze 101 rozegranych punktów.

Marterer zwyciężył po 73 minutach 6:1, 6:4 i awansował do ćwierćfinału zawodów Generali Open. Powtórzył tym samym wynik osiągnięty na austriackiej mączce w sezonie 2018. Jego kolejnym przeciwnikiem będzie jego rodak Yannick Hanfmann, który odprawił rozstawionego z "trójką" Serba Dusana Lajovicia.

Hurkacz zakończył występ w Kitzbuehel na II rundzie, za co otrzyma 20 punktów do rankingu ATP. Teraz poleci do Rzymu, gdzie ma pewne miejsce w głównej drabince turnieju rangi ATP Masters 1000. Impreza w stolicy Włoch będzie głównym sprawdzianem przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem 2020, który 27 września rozpocznie się w Paryżu.