Tenis. ATP Rzym: Hubert Hurkacz - Andriej Rublow. Pierwsze spotkanie Polaka z Rosjaninem

Hubert Hurkacz powalczy w czwartek o miejsce w III rundzie turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Jego rywalem na kortach ziemnych Foro Italico będzie rozstawiony z "dziewiątką" Rosjanin Andriej Rublow.

Rafał Smoliński
Hubert Hurkacz PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Po trzysetowym boju Hubert Hurkacz odniósł w poniedziałek premierowe zwycięstwo na rzymskiej mączce. 23-latek z Wrocławia z wielkim trudem pokonał Brytyjczyka Daniela Evansa 6:3, 3:6, 7:5. "Hubi" walczył nie tylko z rywalem, ale także z bólem pleców. W decydującej odsłonie korzystał z interwencji medycznej.

- Jestem z siebie bardzo dumny. To był trudny pojedynek, bo Dan to niesamowity zawodnik. Starałem się pozostać w meczu. On prowadził z przewagą przełamania w trzecim secie. Ja miałem problemy, ale walczyłem i ostatecznie się udało - powiedział Hurkacz w pomeczowym wywiadzie dla TennisTV.

W zeszłym tygodniu nasz reprezentant wkroczył na mączkę podczas turnieju ATP Tour 250 w austriackim Kitzbuehel. Tam zdołał wygrać jeden pojedynek, zanim przegrał z Maximilianem Martererem. - Ten tydzień pozwolił mi trochę zaadaptować się do nawierzchni ziemnej - wyznał 31. obecnie tenisista świata, który przed powrotem do Europy odniósł na kortach twardych w Nowym Jorku tylko jedno zwycięstwo w ramach US Open 2020.

Czwartkowym przeciwnikiem Hurkacza będzie Andriej Rublow. Rosjanin rozgrywa bardzo dobry sezon. W styczniu był niepokonany przez 11 spotkań i w tym czasie sięgnął po tytuły w Dosze i Adelajdzie oraz dotarł do IV rundy Australian Open. W lutym był jeszcze w ćwierćfinale w Rotterdamie i Dubaju, a po przerwie spowodowanej pandemią COVID-19 wystąpił w ćwierćfinale US Open, w którym w trzech setach lepszy był jego rodak Danił Miedwiediew.

Rosjanin podobnie jak Hurkacz debiutuje w głównej drabince międzynarodowych mistrzostw Włoch. We wtorek nie miał problemu z pokonaniem Argentyńczyka Facundo Bagnisa 6:4, 6:4. Było to jego 20. zwycięstwo w tegorocznym głównym cyklu. Przed nim jedynym graczem, który osiągnął tę liczbę w sezonie 2020, był obecny lider rankingu ATP, Serb Novak Djoković.

Klasyfikowany obecnie na najwyższej w karierze 12. pozycji Rublow po raz pierwszy zmierzy się z Hurkaczem i będzie faworytem tego starcia. Pojedynek Polaka z Rosjaninem został zaplanowany jako trzeci w kolejności na Grand Stand Arena (panowie wyjdą na kort ok. godz. 17:00). Transmisja z meczu w Polsacie Sport. Relacja na żywo na portalu WP SportoweFakty.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)