Tenis. WTA Rzym: Elina Switolina wróciła do rywalizacji. Wygrana Karoliny Pliskovej w meczu Czeszek

Elina Switolina pokonała Rosjankę Anastazję Pawluczenkową i awansowała do III rundy turnieju WTA Premier 5 w Rzymie. Dla Ukrainki był to pierwszy mecz od marca. Czeszka Karolina Pliskova wyeliminowała swoją rodaczkę Barborę Strycovą.

Elina Switolina PAP/EPA / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Elina Switolina
W Rzymie Elina Switolina (WTA 6) notuje pierwszy występ od marca, gdy zdobyła tytuł w Monterrey. Ukrainka postanowiła opuścić amerykańskie lato, w tym US Open. Wraca w miejscu dla niej szczególnym. Na Foro Italico triumfowała w 2017 i 2018 roku, za każdym razem pokonując w finale Simonę Halep.

W środę Switolina wygrała 6:3, 7:6(4) z Anastazją Pawluczenkową (WTA 36). W pierwszym secie było jedno przełamanie, które Ukrainka zdobyła w szóstym gemie. W drugiej partii z 2:4 wyszła na 5:4, by zmarnować dwie piłki meczowe. Awans do III rundy przypieczętowała w tie breaku. W ciągu godziny i 45 minut Switolina obroniła siedem z 10 break pointów, a sama wykorzystała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Ukrainka poprawiła na 2-3 bilans meczów z Pawluczenkową. Rosjanka zanotowała drugi występ w dobie pandemii koronawirusa. Miesiąc temu w Pradze odpadła w I rundzie po porażce z Arantxą Rus. Następną przeciwniczką Switoliny będzie Anett Kontaveit lub Swietłana Kuzniecowa.

Karolina Pliskova (WTA 4) pokonała 6:3, 6:3 swoją rodaczkę Barborę Strycovą (WTA 37). W ciągu 75 minut czwarta rakieta globu zdobyła 22 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała cztery z sześciu break pointów. Pliskova podwyższyła na 5-1 bilans spotkań ze Strycovą.

Przed rokiem Pliskova triumfowała w Rzymie po pokonaniu Johanny Konty. Czeszka miała kiepskie wznowienie sezonu. W dwóch turniejach na Flushing Meadows w Nowym Jorku (WTA Premier 5 i wielkoszlemowy US Open) wygrała łącznie jeden mecz. W III rundzie rzymskiej imprezy zmierzy się z Rosjanką Anną Blinkową.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy)