Tenis. Roland Garros. Ponad 2,5 mln Polaków obejrzało finał z udziałem Igi Świątek

Średnia widownia w polskiej telewizji zwycięskiego dla Igi Świątek finału Roland Garros z Sofią Kenin wyniosła 2,51 mln. Lepszy wynik - tylko raz w karierze - osiągnęła Agnieszka Radwańska.

Piotr Bobakowski
Iga Świątek Getty Images / TPN / Na zdjęciu: Iga Świątek
Sobotni mecz finałowy turnieju wielkoszlemowego Roland Garros Iga Świątek - Sofia Kenin (6:4, 6:1) na antenach Eurosportu 1 i TVN zgromadził przed telewizorami średnio 2,51 mln widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych wirtualnemedia.pl przez One House.

Średnia widownia w niekodowanym TVN wyniosła 1,35 mln, a w Eurosporcie 1 - 1,16 mln. "Przynajmniej przez 1 minutę mecz oglądało 3,53 mln widzów w 4+ w TVN oraz 1,96 mln w Eurosporcie 1" - czytamy w portalu informacyjnym.

Jest to jeden z najlepszych wyników, jeśli chodzi o transmisje z meczów tenisowych kobiet w naszym kraju. Więcej widzów zgromadziła tylko relacja z turnieju na IO w Londynie w 2012 r., kiedy Agnieszka Radwańska przegrała z Julią Goerges - 2,84 mln. Transmisję z tego pojedynku przeprowadziła TVP2 w niedzielę 29 lipca w godzinach popołudniowych.

Dla przykładu, finałowy mecz Radwańskiej z Sereną Williams na wielkoszlemowym Wimbledonie 7 lipca 2012 r. obejrzało w Polsacie Sport średnio 1,1 mln widzów.

W Paryżu 19-letnia Światek nie miała sobie równych. Tenisistka z Warszawy przeszła przez cały turniej bez straty seta (bilans 14-0), osiągając historyczny sukces dla siebie i polskiego tenisa ziemnego.