Tenis. WTA Ostrawa: Daria Kasatkina pożegnała Jelenę Rybakinę. Efektowne otwarcie Karoliny Muchovej

Rosjanka Daria Kasatkina pokonała Kazaszkę Jelenę Rybakinę w I rundzie turnieju WTA Premier w Ostrawie. Czeszka Karolina Muchova łatwo poradziła sobie z Chinką Shuai Zhang.
Daria Kasatkina PAP/EPA / SERGEI ILNITSKY / Na zdjęciu: Daria Kasatkina

W Ostrawie tenisistki mają jedną z ostatnich szans na zaprezentowanie się w tym specyficznym sezonie, który od marca do końca lipca był przerwany z powodu pandemii COVID-19. We wtorek z turniejem pożegnała się rozstawiona z numerem szóstym Jelena Rybakina (WTA 19). Kazaszka przegrała 2:6, 6:3, 3:6 z Darią Kasatkiną (WTA 75).

W trwającym godzinę i 51 minut meczu Rosjanka pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała siedem z 12 break pointów. Zdobyła o 12 punktów więcej od Rybakiny (86-74). Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Karolina Muchova (WTA 28) w 59 minut rozbiła 6:1, 6:1 Shuai Zhang (WTA 35). Czeszka nie musiała bronić żadnych break pointów. Wykorzystała pięć z 10 szans na przełamanie i zdobyła 28 z 35 punktów przy własnym podaniu. Kolejną jej rywalką będzie Belgijka Elise Mertens lub Amerykanka Amanda Anisimova.

Jennifer Brady (WTA 26) zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 6:1 Dajanę Jastremską (WTA 29). W pierwszym secie Amerykanka od 1:2 zdobyła pięć z sześciu kolejnych gemów. W drugiej partii prowadziła 5:3, by zakończyć ją w tie breaku za trzecią piłką setową. W decydującej odsłonie Brady zdobyła dwa przełamania, na 2:0 i 5:1.

W trwającym dwie godziny i minutę meczu Amerykanka zaserwowała 12 asów i zdobyła 40 z 52 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Brady miała trzy szanse na przełamanie i wszystkie wykorzystała. W II rundzie zmierzy się z Kasatkiną.

Ons Jabeur (WTA 32) pokonała 6:2, 6:2 Barborę Strycovą (WTA 37). W ciągu 74 minut Tunezyjka odparła dwa z trzech break pointów, a sama zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. Weronika Kudermetowa (WTA 47) wygrała 6:2, 6:4 z Donną Vekić (WTA 31). W trwającym 73 minuty spotkaniu Rosjanka posłała osiem asów i zdobyła 26 z 30 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Następną jej przeciwniczką będzie Czeszka Karolina Pliskova.

Cori Gauff (WTA 55) zwyciężyła 7:5, 6:4 Katerinę Siniakovą (WTA 65). W pierwszym secie Czeszka serwowała przy 5:4, ale straciła trzy gemy z rzędu. W drugiej partii było jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 6:4. W trwającym 95 minut meczu wykorzystała pięć z 11 break pointów. O ćwierćfinał Gauff zmierzy się z Białorusinką Aryną Sabalenką.

J&T Banka Ostrava Open, Ostrawa (Czechy)