Tenis. ITF Macon: Magdalena Fręch poszła za ciosem. Polka powalczy o finał

Magdalena Fręch wygrała piąty z rzędu mecz i awansowała do półfinału zawodów ITF o puli nagród 80 tys. dolarów na kortach twardych w amerykańskim Macon.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Po udanych dwustopniowych eliminacjach Magdalena Fręch (WTA 165) wygrała dwa pojedynki w głównej drabince. W piątek dołożyła do tego zwycięstwo nad Franceską di Lorenzo (WTA 141) i dzięki temu zakwalifikowała się do półfinału.

Pojedynek Polki z Amerykanką trwał ponad dwie godziny. W pierwszym secie tenisistka gospodarzy dwukrotnie prowadziła z przewagą przełamania, ale łodzianka wyrównała na po 4. W 12. gemie Fręch jeszcze raz zaatakowała i zdobyła kluczowego breaka dla losów partii otwarcia.

W drugiej odsłonie Di Lorenzo z wielkim trudem odrobiła stratę przełamania i wróciła ze stanu 0:3. Od tego momentu nasza reprezentantka nie dała się już zaskoczyć. W ósmym gemie uzyskała decydujące przełamanie i po 126 minutach zwyciężyła ostatecznie 7:5, 6:3. Polka zrobiła tym samym kolejny krok w kierunku powrotu do Top 150.

W sobotę Fręch spotka się z utalentowaną Martą Kostiuk (WTA 113), która w Macon została rozstawiona z "szóstką". Ukrainka błysnęła podczas Australian Open 2018, gdy jako 15-latka dotarła do III rundy. Teraz jej celem jest debiut w Top 100, co może się udać, jeśli w imprezie rozgrywanej w stanie Georgia sięgnie po tytuł. Jak na razie wygrała tutaj trzy mecze bez straty seta. W ćwierćfinale rozgromiła oznaczoną "jedynką" Japonkę Misaki Doi 6:2, 6:1.

Jeszcze w piątek Fręch awansowała razem z Katarzyną Kawą do finału debla. Polki pokonały najwyżej rozstawione w Macon Amerykanki Caroline Dolehide i Catherine McNally 6:4, 6:3. Ich finałowymi rywalkami będą w sobotę kolejne reprezentantki USA - Francesca di Lorenzo i Jamie Loeb.

Mercer Tennis Classic, Macon (USA)
ITF World Tennis Tour, kort twardy, pula nagród 80 tys. dolarów
piątek, 23 października

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, Q) - Francesca di Lorenzo (USA) 7:5, 6:3

półfinał gry podwójnej:

Magdalena Fręch (Polska) / Katarzyna Kawa (Polska) - Caroline Dolehide (USA, 1) / Catherine McNally (USA, 1) 6:4, 6:3