Tenis. ATP Wiedeń: Dominic Thiem udanie rozpoczął "misję". Stan Wawrinka przegrał z Cristianem Garinem

Broniący tytułu Dominic Thiem w dwóch setach pokonał Witalija Saczkę w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Wiedniu. W 1/8 finału Austriak zmierzy się z Cristianem Garinem, który wyeliminował Stana Wawrinkę.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Dominic Thiem
- Obrona tytułu nie jest nie do osiągnięcia, ale jest misją prawie niemożliwą - powiedział Dominic Thiem przed startem turnieju ATP w Wiedniu. Rywalizację o zachowanie trofeum Austriak rozpoczął we wtorek. Zmierzył się z Witalijem Saczką, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji, który wszedł do drabinki w miejsce kontuzjowanego Keia Nishikoriego. Tenisista z Wiener-Neustadt był zdecydowanym faworytem i zgodnie z oczekiwaniami miejscowych kibiców zwyciężył 6:4, 7:5.

- Nie było łatwo, bo przez ostatnie dni przygotowywałem się, że zagram z Keiem. O tym, że moim rywalem będzie Witalij, którego widziałem może przez dwie minuty w telewizji, dowiedziałem się w poniedziałek wieczorem - mówił Thiem, cytowany przez atptour.com. - Chciałem się dobrze zaprezentować przed kibicami. Uchwycenie właściwej intensywności było trudne. Znalazłem ją dopiero w końcówce meczu - dodał.

Rozstawiony z numerem drugim Thiem (we wtorek dwa asy, 20 zagrań kończących i sześć przełamań) w 1/8 finału zmierzy się z Cristianem Garinem. Będzie to pierwszy pojedynek pomiędzy tymi tenisistami.

Garin w ostatnim meczu drugiego dnia Erste Bank Open 2020 wygrał 6:4, 6:7(9), 6:3 ze Stanem Wawrinką. - Zagrałem na bardzo wysokim poziomie i cieszę się, że awansowałem. Teraz czeka mnie kolejny wspaniały mecz. Dominic jest jednym z tenisistów, których najczęściej oglądam - skomentował Chilijczyk.