Tenis. Challenger Ortisei: Karol Drzewiecki i Szymon Walków zastopowani w ćwierćfinale

Karol Drzewiecki i Szymon Walków nie wywalczyli awansu do półfinału gry podwójnej halowych zawodów ATP Challenger Tour o puli nagród 44,8 tys. euro na kortach twardych we włoskiej miejscowości Ortisei.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / Michał Buksa/Fundacja Radan/LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
W środę rozstawiona z trzecim numerem polska para z trudem odniosła zwycięstwo na inaugurację zawodów Sparkasse ATP Challenger 80 Val Gardena Südtirol. W czwartek nie miała już tyle szczęścia i przegrała z duetem złożonym z tenisistów gospodarzy.

Drzewiecki i Walków zaczęli dobrze. W pierwszym secie meczu z parą Francesco Forti i Federico Gaio nie było ani jednego przełamania, a Biało-Czerwoni okazali się lepsi w tie breaku. Nie poszli jednak za ciosem w drugiej odsłonie, w której zmarnowali prowadzenie 2:0.

Włosi szybko odrobili stratę, a w dziewiątym gemie zdobyli kluczowe przełamanie w secie. W takich okolicznościach o zwycięstwie w całym spotkaniu decydował super tie break. W rozgrywce tej Forti i Gaio postarali się o dwa mini przełamania i dzięki temu wygrali trwający 80 minut mecz 6:7(5), 6:4, 10-6.

Reprezentanci gospodarzy awansowali do półfinału gry podwójnej challengera w Ortisei. Ich piątkowymi przeciwnikami będą najwyżej rozstawieni Niemiec Andre Begemann i Francuz Albano Olivetti. Polacy zakończyli w czwartek zmagania w 2020 roku. Za występ we Włoszech otrzymają czek na sumę 550 euro do podziału oraz po 15 punktów do rankingu deblistów.

Sparkasse ATP Challenger 80 Val Gardena Südtirol, Ortisei (Włochy)
ATP Challenger Tour, kort twardy w hali, pula nagród 44,8 tys. euro
czwartek, 19 listopada

ćwierćfinał gry podwójnej:

Francesco Forti (Włochy) / Federico Gaio (Włochy) - Karol Drzewiecki (Polska, 3) / Szymon Walków (Polska, 3) 6:7(5), 6:4, 10-6