Tenis. ATP Finals: Danił Miedwiediew perfekcyjny w fazie grupowej. Diego Schwartzman z kompletem porażek

Danił Miedwiediew wygrał trzeci mecz w fazie grupowej rozgrywanych na korcie twardym w hali w Londynie ATP Finals 2020. W piątek Rosjanin w dwóch setach pokonał Diego Schwartzmana, który zakończył turniej bez żadnego zwycięstwa.

Marcin Motyka
Danił Miedwiediew PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Danił Miedwiediew
Przed ostatnim meczem pierwszej fazy ATP Finals 2020 wszystko było już jasne - Danił Miedwiediew był pewny awansu do półfinału, natomiast Diego Schwartzman nie miał szans na miejsce w 1/2 finału. Tenisiści rywalizowali o 200 punktów do rankingu ATP oraz 153 tys. dolarów, bo tyle wynosi nagroda za wygrany pojedynek w grupie londyńskiego turnieju. Wywalczył ją Rosjanin, pokonując Argentyńczyka bez straty partii.

Choć ten mecz nie miał znaczenia dla Miedwiediewa w kontekście awansu do półfinału, Rosjanin nie odpuścił. Od początku wszedł na wysokie obroty i grał agresywnie. Już w gemie otwarcia mógł wywalczyć przełamanie, ale wówczas nie wykorzystał szans.

Breaka uzyskał przy kolejnej okazji - w trzecim gemie, gdy popisał się kończącym forhendem. Na koniec seta tenisista z Moskwy ponownie odebrał podanie swojemu przeciwnikowi i w efekcie wygrał tę partię 6:3.

Druga odsłona także zakończyła się wynikiem 6:3 dla Miedwiediewa, tyle że tym razem o wszystkim zadecydowało jedno przełamanie, które Rosjanin wywalczył przy stanie 2:1 dzięki wygrywającemu bekhendowi.

Ostatecznie Miedwiediew wygrał Grupę Tokio 1970 z bilansem trzech zwycięstw i ani jednej porażki i w sobotnim półfinale zmierzy się z Rafaelem Nadalem. Z kolei Schwartzman (bilans 0-3) zakończył rywalizację na czwartym miejscu.